| Iulikutzaa a întrebat:

Neata...aseara cand an ajuns acasa am primit un apel cu numar necunoscut la care nu am raspuns a mai sunat odata iar a 3 oara am raspuns...mi-a spus "buna ce faci" cu o voce calda si familiara. Am intrebat cine e dar nu a vrut sa imi spuna in fine dupa 10 minute mi-a spus cine e(fostul prieten de care am fost indragostita) de caum 2 ani. Am vorbit vreo 2 ore iar in acest timp imi batea foarte tare inima. Dupa ce am inchis eram in culmea fericirii pentru ca mi-a cerut sa ne italnim astazi.

Sincera sa fiu eu cand l-am vazut asta vara nu am simtit nimic dar acum ce e aceasta stare de fricire parca am fluturasi in stomac, sincer nu stiu ce se intampla cu mine il mai iubesc mai stin la el sau e doar gandul ca o sa il revad, daca si voua vi s-a intamplat spuneti-mi ce poate fi.

fundita

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Deci in primul rand esti fericita ca il vei revedea iar fluturasii in stomac sunt excat ceea ce ai spus adica daca ai fost indragostita de el si nu iti e indiferent il mai iubesti chiar daca au trecut 2 ani...iti dau un sfat cand te intalnesti cu el dai un pupic pe obraz iar daca in caz ca te imbratiseaza si el te mai iubeste si poate veti avea din nou o relatie, doar ai grija sa nu fie doar vrajeala si sa suferi apoi pentru ca e destul de naspa...iti doresc multa multa bafta pentru astazi

P:S: Happy Valentines Day :*

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu vreau sa-ti stric bucuria dar,pentru ca memoria omului e selectiva,tu ai pastrat din toata povestea voastra doar clipele frumoase,in mintea si-n sufletul tau.
Asa ca,reactia ta e fireasca.
Telefonul lui si convorbirea intreaga au reinviat amintiri si lucruri minunate care te-au inundat dintr-o data!
Ai fost magulita de "reintoarcerea" lui si te duci fericita la intalnire.
Dar,daca totul e atat de perfect,de ce v-ati mai despartit?
Nu idealiza o situatie,pe dinafara totul pare frumos,dar daca o privesti cu atentie,vei vedea ca pe undeva nu e chiar roza!
Ce a facut el timp de doi ani? A stat si a plans dupa tine?
Eu nu cred.
Probabil a incercat sa isi refaca viata si iar a dat gres.
Asa ca,a cautat ceva sigur si te-a gasit pe tine.
Ii era bine cu tine si considera ca ar putea sa-i fie bine din nou.
Dar,ca orice intoarcere din drum,bine nu va fi,stii la ce sa te astepti,stie la ce sa se astepte,veti ajunge la acelasi rezultat, va veti rani unul pe altul si a doua oara.
Sfatul meu este sa-ti pastrezi bucuria, dar sa o controlezi putin.
Si trecutul sa-l lasi acolo unde ii este locul, adica in trecut.
Altfel, s-ar putea sa te doara.

| klaws007 a răspuns:

Pai de ce nu te intalnesti cu el sa vezi ce iese?

| neutrino a răspuns:

Este pacat ca te intorci la trecut. De obicei este bine sa mergem si sa privim inainte, nu inapoi. O relatie rupta si innodata, nu are cum sa mai fie nici trainica, nici cel putin interesanta.

| sofisis a răspuns:

Eu cred ca sunt doar emotiile revederii. Oricum o sa iti dai seama cand o sa va vedeti exact ce si cum.
Incearca totusi sa nu ii arati starea asta a ta. Nu e bine ca ei sa stie prea mult din trairile noastre interioare.

| SebastianCMT a răspuns:

Nu avem cum sa stim ce ai simtit t, nu in totalitate din ceea ce ne-ai explicat, dar daca tu te simti bine si chiar iti doresti sa te vezi cu el si mai tii la el. Parerea mea daca te-a sunat inseamna ca nu mai are pe nimeni si te-a gasit pe tine. Deci ai grija.

| capitanknife a răspuns:

Uneori esti fericit de revedere dar de exemplu si eu placeam un tip iar peste 3 luni nu l-am mai placut dar tot ma gandeam la el si zambeam si cand il vedeam nu simteam nimic deci s-ar putea ca in adancul tau sa fii tot indragostita