| Your5angel a întrebat:

Imi place un baiat deja de 5 ani. Anul trecut mi-a spus ca are aceleasi sentimente, iar eu eram in culmea fericirii. Am vorbit mult, vorbeam si noaptea, mereu aveam teme de discutii, pina cand am observat ca nu imi mai raspunde, sau doar vorbea rece. Toata vara nu am mai vorbit pina cand i-am scris eu prima, dar nu am primit nici-un raspuns. Mi-am calcat orgoliul si i-am mai scris odata, dar el a inceput sa vorbeasca enorm de indiferent cu mine. Asta m-a durut si inca ma doare, tin sa spun ca invat impreuna cu el la scoala muzicala! Inteleg ca nu mai are sentimente pentru mine, incerc sa il uit, dar nu pot. Cand il vad, simt fiori in mine si simt acei fluturasi in stomac, dar nu pot face nimic. Ahh, ce as vrea sa il uit. Cum sa procedez? Primesc toate raspunsurile! Va multumesc anticipat! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| irinuk28 a răspuns:

Și eu am plăcut un băiat, dar (frate :o) mai puțin, cam 3 luni, cam așa, am ținut mult la el, pana cand, pe zi ce trecea și îl vedeam, începeam deja să îl iubesc, și tot așa pana cand deveneam geloasă că se băga cu o fată în seamă(noi mai vorbeam prin sms-uri, zi de zi, chiar dacă el nu știa că îl plac, tot el mă căuta). În cele din urmă, mi-a spus că mă place, blah-blah, și cum ai spus și tu, eram în culmea fericirii, mna și după asta am fost împreună. Daaar, după ce am vorbit prima zi, a fost ok.Din a -II-a însă, a fost groaznic. Pur și simplu simțeam că am făcut cea mai mare greșeală a vieții mele.Și nu era vina lui, ci a mea.Era cu totul și cu totul altă persoană față de cea care părea a fi înainte de asta.În bine, evident, însă era prea mult bine și ce e prea mult strică ceea ce s-a întamplat în cazul meu.În fine, nu vreau să dau mai multe detalii, dar ce vreau să înțelegi din această "poveste" a mea este faptul că, oricat de mult l-ai iubit pe acest băiat, se putea transforma oricand în ura.De ce? Pentru că ai pus prea mult suflet la ceea ce de fapt nu exista, adică o posibilă relație cu el, ca în cazul meu, iar cand s-a întamplat să pot fi cu el, parcă simțeam o obligație de a fi cu el, și nicidecum sentimente. N-am prea înțeles dacă tu ai fost cu tipul respectiv sau nu, dar tot ce pot să spun e că e un semn și că nu te merită, după cum a spus și @Weedier. Deci uită, nu e așa greu cum pare.Cu timpul o să vezi că oricat de mult simți că ți la cineva și nu primești nimic, îți va fi foarte ușor să uiți, cu timpul sau chiar foarte repede.
Sper că te-am ajutat și baftă multă!

| Your5angel explică (pentru irinuk28):

Mersi de raspuns!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

S-a schimbat cum? daca te apuci de romane, macar specifica si tu acolo de ce laughing

| irinuk28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică era prea lingușitor, prea protectiv, prea prea.Mna,mie nu îmi plăcea chiar așa, el înainte părea mai mult genul bad boy, și sinceră să fiu, asta m-a atras la el. Și las' că fata a înțeles, ce te privește pe tine că doar nu tu ai pus întrebarea oh go on.

| irinuk28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau te-a captivat povestea mea thinking ( laughing )

| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

De captivat nu m-a captivat pentru ca nu ai zis nimic interesant, dar sunt genul de persoana care nu lasa o "poveste" neterminata laughing.

| irinuk28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Avea un oarecare sfarsitwinking. Și eu consider că am zis ceva interesant, pentru că totuși, consider că am ajutat-o pe fată, dat fiind faptul că am primit funda. În ceea ce privește povestea, mda, nu e foarte interesantă, chiar aș vrea să o uitbatting eyelashes.

12 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Il cauti pe altul. Cui pe cui se scoate.

| Weedier a răspuns:

Lasa-l ca prea mult ai stat in cuRu' lui. 5 ani? Si asta primesti in schimb?
Nu merita.

| Your5angel explică (pentru Weedier):

Nici eu nu inteleg cat de injosita am fost...Ideea e ca nu puteam sa nu il plac...Asta si pe mine ma sperie cateodata))

| FetitzaDulcetzica a răspuns:

Nu merita atentia ta, inceara sate intilnesti cu un baat care te iubeste, si il vei indragi pe acesta dar il vei uita pe ala...

| Natalia27 a răspuns:

Daca tu mai ai o speranta ca el se va intoarce la tine sau ca te-a iubit vreodata incearca sa il faci gelos pentru a vedea ce a pierdut si s-ar putea sa se intiarca la tine daca vrei si tu bineinteles

| Your5angel explică (pentru Natalia27):

Mda. Buna idee)) happy