| Iuliaaa555 a întrebat:

Nici nu stiu de unde să încep. Înainte să fiu într-o relație, vorbeam cu un tip zilnic, ne vedeam, mie imi plăcea de el, lui nu prea, dar ne intelegem foarte foarte bine. Între timp, amandoi ne-am facut relație, el este într-o relație de 5 ani iar eu de 4 ani. De aproximativ 1 an el a început din nou să-mi scrie si vorbim aproape zilnic. În acest interval de 1 an, ne-am văzut o singură dată dar intre noi nu s-a întâmplat nimic. Cand vorbim amandoi susținem ca ne este foarte dor unul de celălat desi amandoi avem relații serioase. Ne dorim foarte mult să ne putem vedea, sa stam impreuna. Nici unul din nou nu intelegem de ce ne este atât de dor unul de celălat tinand cont de faptul că avem amandoi relații lungi si am avut la un moment dat sansa de a fi împreună. In ce directie credeti ca va merge situatia aceasta?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunteți plictisiți în relațiile actuale și v-ați găsit unu în altul doza de nou.

| MValentin a răspuns:

Din propria parere cred ca amandoi simtiti anumite sentimente greșit. Adică undeva in adancul sufletelor voastre a ramas o,, ramasita,, de amintire ce de putin timp s-o dezgropat.
Cred ca aveti inca acea stare de melancolie asupra trecutului si simtiti nevoia de a repovestii.
Eu as da un sfat, sa nu dati realitatea de azi pe amintirile,, holografice,, de ieri.

| Anonimboy17year a răspuns:

Daca nu va vedeti fiecare de treaba lui veti ajunge la divort si tu si el, doar din cauza faptulu.i ca el nu e implinit in relatia pe care o are, nu merita sa.ti distrugi si tu familia, simti acel dor de el findca candva l.ai iubit si oricat ai incerca nu poti sterge persoana iubita din suflet cu buretele...