| Andandut a întrebat:

Nu stiu cum sa intreb. Incerc sa scurtez cat de mult pot ceea ce am de zis.
Parintii prietenului meu cu care sunt de 2 ani de zile, se intorc la sfarsitul acestei saptamani acasa din strainatate. (acolo au serviciul).
Eu sunt la facultate in alt oras. Pana acum am mers in fiecare weekend acasa pentru ca nu puteam rezista fara sa-mi vad prietenul.
Dar la sfarsitul acestei saptamani, nu stiu daca ar mai fi indicat sa merg acasa, odata ce sosesc parintii lui, e clar ca el o sa stea zilele astea cu ei iar eu o sa ma simt in plus. Ii cunosc si eu parintii, probabil m-ar invita si pe mine la el sa stam cu totii, dar m-as simti oarecum, poate ar trebui sa-i las singuri sa discute, odata ce nu s-au mai vazut de cateva luni bune.
Nu stiu ce sa fac, nu as vrea sa merg acasa si sa stau singura deoarece sunt obisnuita sa vina la mine si stam mereu impreuna cand merg acasa. Si cum el cu siguranta o sa stea cu parintii sai mai mult perioada asta, mai bine nu mai merg. Mai bine stiu ca sunt departe de el si de asta nu vine la mine.Prefer sa ma amagesc decat sa ma simt in plus.
Si probabil o pauza(in care sa nu ne mai vedem asa des) nu ar strica, nu? Si asa ne certam foarte des cand stam impreuna.

Eu acum sper sa rezist si sa nu merg acasa.Voi ce ma sfatuiti?
Stiu ca suna absurd dar mi-e teama ca daca parintii lui vor ramane acasa definitiv si nu vor mai pleca in strainatate, el nu va mai petrece cu mine asa mult timp. O sa trebuiasca sa stea si cu ei, sa-i ajute la treburile casei.
Of, m-am saturat sa gandesc atat de negativ...
As avea nevoie de niste sfaturi in legatura cu ce v-am povestit.Multumesc...

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu fa prostia sa nu te duci, or sa creada ca ai ceva cu ei.
Si referitor la teama ta, daca prietenul tau este un om normal, este nefondata. Sta cat sta cu parintii, dar mai mult cu tine va vrea sa stea.

| neutrino a răspuns:

Fiecare trebuie sa stim sa ne programam astfel timpul incat toate partile sa fie multumite.

| Azre a răspuns:

Vrei pauză se duce pe apa sâmbetei încrederea!
Du-te acasă, dacî te invită du-te la el! Nu fi scârțară!

| Elly7890 a răspuns:

Asta ca o sa stea mai mult cu parintii si o sa ii ajute la treburile casei depinde de ce fel de baiat e! si cunosc sentimentul cand u crezi ca parintii lui sunt mai importanti decat tine si nu va mai avea timp de tine! dar daca vrea isi va face oricum ar fi! dar ce varste aveti?

| Andandut explică (pentru Elly7890):

Eu aproape 20 si el 24...

| Elly7890 a răspuns (pentru Andandut):

Pai in cazul asta ar trebuie sa nu se schimbe nimic ca aveti o varsta! te inteleg foarte bine ce simti!

| nicoalusoby a răspuns:

Buna! Nu mai fi suparata, vorbeste cu prietenul tau spune-i ce ai pe suflet. Poate o sa vrea sa te prezinte parintilor lui (sunteti de atata timp trebuie odata si odata) astfel veti petrece timpul impreuna cu parintii lui. O sa fie minunat nu te simnti in plus. Si eu am patit la fel credeam ca nu o sa pot sal mai vad dar prietenul meu a vorbit cu ai lui si au fost de acord sa petrecem timpul impreuna cu ei acum in fiecare seara ma duc la el. Cel mai frumos este cand stau cu mama lui de vorba. O sa fie bine nu mai gandi negativ. Pup sa ne povestesti cum a fost.

| anchidingabriela a răspuns:

Daca parintii lui raman acasa iti dai seama ca nu va sta cu ei decat acum cand vin si dupa cateva zile va fi totul ca inainte.lasa-l acum sa stea cu ei dupa care reluati-va viata de dinainte sa vina ei.plus de asta nu ar fi rau sa ii vizitezi mai incolo sa te pui bine pe langa ei.trebuie sa te faci placuta de socrii big grin