| Adinne7 a întrebat:

Nu stiu cum sa procedez. sa-l ignor sau sa incerc sa il conving ca eu sunt cea potrivita pentru el. Dupa o mare deceptie in dragoste l-am cunoscut pe EL. Cu toate ca ne stiam de vreo 2 ani( avand un prieten comun, dar nu prea ne intalneam), abia anul acesta ne-am decis sa incercam. la inceput eu nu am vrut pentru ca imi era frica sa nu sufar. Dar el a fost foarte insistent, mi-a zis ca are toata rabdarea din lume, ca el simte ca pe mine ma astepta toata viata si ca vrea sa se casatoreasca cu mine, etc. Chiar intr-o seara mi-a cazut in genunchi si a inceput sa planga ca eu il respingeam. Pana intr-o zi cand am zis sa ii dau o sansa. poate el era ACELA, iar eu il respingeam pe motiv ca mi-era frica sa nu sufar din nou. A urmat o luna superba, imi zicea zi de zi ca ma adora, ca sunt minunata, ba chiar si ca ma iubeste. nu i-am raspuns. era prea devreme. incercam sa fiu cerebrala. dupa un timp nu mi-a mai zis nici el. am avut o discutie mi-a zis ca el ma pusese undeva pe un piedestal si a observat ca totusi am si eu cateva defecte si de asta se poarta mai rece. nu am stiut ce sa fac. de frica sa nu il pierd, i-am raspuns cu dragoste. i-am zis ca il iubesc si atunci cred ca s-a speriat. au mai fost doua saptamani in care am incercat sa fie ok, dar parca nu mai stiam cum sa ma port, mi se parea ca e rece mereu (sau devenisem eu paranoica). tot eu am pus punct, intr-o seara in care m-a enervat prin comportamentul sau rece. I-am zis ca nu merit un asemenea tratament, ca imi e mai bine singura decat cu el. a doua zi am regretat enorm si i-am zis ca as fi dispusa sa reluam relatia sa incercam sa fie bine, ca e singurul barbat care m-a facut sa ma vad in postura de mama, de sotie. Am stat de vorba si am ajuns la concluzia ca suntem compatibil aproape 90%, dar sunt mici detalii peste care nu poate sa treaca, decat fortat(mai bine zis nu vrea sa treaca). a zis ca nu vrea sa se forteze in aceasta relatie. de atunci l-am lasat in pace. a trecut o saptamana dar parca e o vesnicie. mai are cateva lucruri la mine si sunt constienta ca ne vom mai intalni, dar acum sincer mi-as dori doar sa ma duc la el si sa il tin in brate. ce sa fac? cum sa il recuceresc? nu pot crede ca toate sentimentele lui au disparut

Răspuns Câştigător
| Lexy ♥ a răspuns:

Te-ai grabit cand ai acceptat sa faci un cuplu cu el.
Daca tinea la tine te cauta.
Dragoste cu sila nu poate.
Asa ca obisnuieste-te cu ideea ca s.a terminat decat sa suferi mai rau mai incolo.Un om care te iubeste te cauta iar faptul ca el ti-a spus ca "nu vrea sa se forteze in aceasta relatie" cred ca spune multe.
Nu ai cum sa il convingi ca tu esti persoana potrivita pentru el decat daca isi da el singur seama asa ca cel mai bine ar fi sa il ignori, si daca pana la urma te vrea o sa te caute.

Bafta!

2 răspunsuri:
| johnyboy a răspuns:

Ai doua variante, ori te iubeste si incearca sa te faca sa fii disperata dupa el fiind indiferent, ori nu mai vrea sa fie cu tine pentru ca si-a dat seama ca nu va potriviti.Am doar o concluzie de tras, inca o data: indiferenta omoara.

| Adinne7 explică (pentru johnyboy):

De potrivit, dupa cum am zis, suntem compatibili aproape 90%. si nu este doar parerea mea asta. si el sustine asta. e foarte greu sa gasesti pe cineva cu care esti asa compatibil. iar cealalta varianta, sa fie indiferent ca sa ma faca disperata nu o inteleg. de ce ar face asa ceva cand stie ca il iubesc? nu e de ajuns atat? dar da, o sa par indiferenta, sper doar sa fiu tare cand o sa vina sa isi ia ce mai are pe la mine