| OrdinaryGirl a întrebat:

Nu stiu daca sa accept sau nu o noapte cu el... iubitul meu.nu sunt f pregatita sa fac asta, dar totusi as face-o.

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Eu cred ca daca esti clasa a opta ( asa cum am vazut intr-una din intrebarile tale anterioare) esti destul de tanara ( 14 ani doh ) ca sa-ti incepi viata sexuala. asa ca eu te sfatuiesc sa nu o faci, sau totusi daca iti doresti atat de mult, sa te gandesti serios ce implica o astfel de experienta. nu am fost niciodata in situatia asta pentru ca iubitul meu nu mi-a propus ( inca ) insa daca ar face-o iar eu nu m-as simiti pregatita, i-as explica asta cu calm facandu-l sa inteleaga ce ma nelinisteste si astfel poate ca el ma va ajuta sa trec peste aceasta teama, insa respectandu-mi decizia din acel moment. Sper sa iei cea mai buna hotarare in ceea ce te priveste pe tine; daca esti ingrijorata si te simti nepregatita, insa, cea mai buna ar fi sa mai astepti ceva timp pana capeti mai multa experienta despre baieti si cine stie poate chiar pana crezi ca si iubitul tau merita un astfel de favor din partea ta. relatiile sexuale sunt ceva intim ( si destul de periculoase la varste asa de mici ) pe care trebuie sa le incepi numai atunci cand esti 100% sigura de ceea ce urmeaza sa faci.winking :*( gandeste-te la propia persoana in astfel de situatii si incearca sa vezi daca esti destul de increzatoare... daca nu atunci va trebui sa gasesti o modalitate linistita sa-i explici asta iubitului tau. succes si sper sa iasa totul bine ).

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai face pasul dar nu ești suficient de pregătită emoțional.
Teama de necunoscut încă te stăpânește. Nu trebuie să forțezi dacă nu te simți gata de o nouă schimbare în viața ta.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Daca stii si de ce o faci... fa-o!

Răspuns utilizator avertizat
| Ana_2177 a răspuns:

Nu esti f pregatita? hmm...thinking

pe la 16 ani in aceiasi situatie ca tine am fost... sper totusi ca nu ai mai putin de 15, 16 ani daca ai mai putin te-as sfatui sa nu o faci...implica multe riscuri de imbolnavire daca faci aceasta schimbare in viata ta atat de repede si chiar daca ai 15, 16 ani sau mai mult si nu esti 100% pregatita nu vad dc ai face-o doar ca sa-i faci pe plac lui si tu sa nu te simti bine fiind nepregatita, nu are rost ca mai tarziu sa regreti, ai grija de tine trebuie sa te iubesti pe tine mai mult decat pe elwinking oricum daca te iubeste asa cum probabil sustine trebuie sa inteleaga si sa-ti fie alaturi pana cand vei fi pregatita. pupici sper ca te-am ajutat o dupa masa draguta. funda?batting eyelashes

| pinkrulz1994 a răspuns:

Gandeste-te cu sufletul.suna ciudat laughingdar incearca...:*

sper sa fie o noapte frumoasa:*

| someone24 a răspuns:

Daca nu esti pregatita nu o face. Daca el te iubeste va intelege asta.