| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu sigur cum sa iti spun desi ti-am mai spus de cateva ori dar te plac, te plac foarte mult, gandurile mele stau numai la tine si nu imi pot stapani sentimentele de cate ori te vad vreau sa te strang in brate si sa iti spun ca te iubesc.
Dar ma abtin deoarece desi te iubesc te si respect si iti respect si relatia, totusi vreau sa vorbim si sa lamurim situatia.
Desi te iubesc vreau si incerc sa iti respect decizia dar totusi sunt foarte nelamurit spui ca sentimentul nu e reciproc si ca vrei sa fim prieteni, dar totusi de cate ori te invit sa vorbim sau sa mergem la film ma refuzi. Vreau sa mergem prin parc sau la film si sa vorbim.
Si sa imi spui ca nu imi impartasesti sentimentele. In momentul acela voi incerca sa nu mai ma bag in viata ta si vom avea o simpla relatie de prietenie daca asta vrei si tu desigur.
Totusi de data asta astept un raspuns de cate ori am incercat sa vorbim despre asta raspunsurile tele au fost ample fara nici un sens, te rog ca de data asta sa nu mai spui "Nu stiu ce sa zic"
Si inca odata TE IUBESC!

(nici nu stiu de ce pun asta pe TPU totusi sunt in impas o plac foarte mult pe fata asta vreau sa ii fiu alaturi mai mult decat un prieten dar totusi sentimentul nu e reciproc...)
Nu stiu ce sa mai fac in fiecare seara ma culc cu gandul la ea si ma trezesc la fel nu pot sa mi-o scot din minte, o iubesc e prima data cand simt asta pentru o fata.
(da am mai avut cateva iubite dar just for fun )

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Frumoase sentimente, (cred...) dar eu m-am blocat la "Vreau sa mergem prin parc sau la film si sa vorbim."
Mai, nu la film! e atat de enervant cand mergeti acolo sa va lamuriti dilemele, chiar daca e cu subtitrare, tot deranjati lumea. Serios.

| RAY a răspuns:

Cei aici declarati de iubire? cine e claudia?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Da,si eu te iubesc.Hai sa facem o nunta mare, 5 puradei si sa traim fericiti din alocatiile lor.
Acum pe bune, si homosexual daca eram tot consideram declaratia ta ca fiind pentru ***le alea ***, care au vazut sex cum am vazut eu unicorni, si care asteapta unul fraier, ca restul sunt luati.Acum,cumpara-ti o pereche de oo, scurteaza declaratia ca adoarme Julieta, zi ceva concret si inceteaza cu iubirea, fa o l***!

| raluk27 a răspuns:

1. E mesaj de stalker
2. Fata a zis "sa ramanem prieteni" din politete/curtoazie si ca sa nu iti dea viteza la modul nasol. Dar asta nu inseamna ca de-acum o s-o ardeti non stop prin parcuri sau la filme, ca amicii. Mai ales daca are o relatie.
3. Nu trebuie sa ti se spuna in fata anumite chestii, ca sa realizezi cand e cazul sa te retragi.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Chiar daca simti ca lumea s-a sfarsit, iti garantez ca nu este asa. Si vei fi de acord cu mine cand vei intalni urmatoarea fata cu care sa adormi in gand.
Pana atunci, cand fata iti spune ca vrea sa ramane-ti prieteni, dar nu merge cu tine la film (ceea ce e normal), inseamna ca e politicoasa dar ca ar vrea sa o lasi in pace.
Daca ti la ea atat de mult pe cat spui, respecta-i decizia. (Nu de a avea pe alt cineva, ci de a nu mai insista la ea)

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, merita sa ai rabdare, daca o iubesti. In schimb, daca ea nu simte acelasi lucru, insisti degeaba. O poti iubi intr-un anume fel, astfel incat sa nu o poti uita, dar nu te amagi ca va reactiona pozitiv dupa a o suta incercare.