| SlowLikeSnow a întrebat:

O fata de 14 ani nu se poate indragosti de un baiat de 18 ani... dar un baiat de 18 de o fata de 14?

16 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Varsta nu conteaza, se poate indragosti o fata de 14 de un baiat de 18...iti zic din propria experienta.Inimeni nu ii poti porunci pe cine sa iubeasca...ea alege.

| Noreasontosimle a răspuns:

Da' de ce nu?
Ce importanta are varsta?

e posibil sa se indragosteascahappy

| TeIubesccc a răspuns:

Nu conteaza varstabatting eyelashes Normal ca te poti indragosti. Sunt altii care se indragostesc de persoane cu 10 ani mai mari si ajung sa fie si impreuna. tongue

| russyy a răspuns:

Iubirea nu are varsta

| ionuutzuu a răspuns:

In dragoste si razboi totul e permis. happy

| DeepLooking a răspuns:

Sigur! Diferenta de varsta nu e chiar mare...Si sunt sigura ca ai auzit de cupluri in care diferenta de varsta e maaaare! Plus ca mai e si vorba aia."dragostea nu are varsta".Iti doresc numai bine.si poate il cuceresti! :*

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Da, o fata de 14 se poate indragosti de un baiat de 18. Invers nu cred.
Vad ca majoritatea de pe aici spun ca varsta nu conteaza sau ca nu e mare diferenta. Sunt de acord. 4 ani nu inseamna asa mult. Dar diferenta de la 14 la 18 ani conteaza. Este o diferenta de concepte, de experienta. Acum depinde cat de matura in gandire este fata sau daca baiatul este mai copilaros.

| IoanaKincaid a răspuns:

Te poti indragosti si de unul de 40 de ani, nu conteaza varsta.Revenind la cazul tau, nu este mare diferenta intre voi.doar 4 ani.Ma refer la faptul ca nu este o diferenta exagerata.Acum depinde foarte mult si de baiat. Daca este un badaran care toata ziua,,hai bha la o bere" o sa profite doar, in schimb daca este un baiat de treaba si super okay da, mai ales daca fata este matura si amuzanta, mai pe gustul lui asa.

| lucian_9242 a răspuns:

Eu cred ca ambele variante sunt valabile,...

| Madalina066 a răspuns:

Totul e posibil.

| Binelu a răspuns:

Depinde de cat de tare este dezvoltata fata.

| pandadesignro a răspuns:

De ce nu?
Acum trebuie vazut sa ramana totul in legalitate daca intelegi ce spun.

| Alinutaaaalina a răspuns:

Eu cred ca e inverslaughing

| PatryRox a răspuns:

Se pot indragosti unul de altul, dragostea nu are varste dar sa nu exageram happy, 4 ani nu ii asa mare diferenta big grin

| xXSasukeEMSXx a răspuns:

Dragostea nu are varsta
de obicei o fata de 14 ani se indragosteste de baiatul de 18 iar cel de 18 profita de ea, in foarte putine cazuri baiatul se indragosteste

| fluturash9 a răspuns:

Se pot indragostii amandoi...iti spun eu din proprie experienta...varsta nu conteaza pentru cei care vor sa nu conteze.