| VM a întrebat:

O fata ii spune unui baiat ca il iubeste. El spune ca nu poate fi cu ea pentru ca ea are un copil si el nu e pregatit pentru asta. Ea ii propune o noapte fierbinte. El accepta cu conditia sa fie doar o noapte. Cad de acord in privinta conditiei. El isi doreste acea noapte. Ea incearca pana la acea noapte sa il seduca si el incepe sa fie atras. El e ingrijorat de cum ar putea evolua relatia si ar vrea sa ramana doar prieteni dupa acea noapte fierbinte. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| planningmanager a răspuns:

Daca se simte atras si au stabilit CLAR conditiile, de ce nu?
Dupa "eveniment" ar fi recomandat un job in afara judetului/tarii (depinde de disponibilitatea tipei de a calatori) pana se mai dilueaza amintirile...
O alta solutie ar fi sa mearga prost noaptea cu pricina. :p

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E foarte important sa fie si corect fiecare, si sa se faca foarte clar distinctia intre sex/one night stand, si tentativa aproape fortata de a stabili/incropi o relatie! De la o noapte ok, se poate ajunge la mai mult, dar ar trebui ca lucrurile sa decurga firesc, din senzatii+sentimente si valori umane reale, in crescendo, nu fortat+planificat! Asta poate coroda mereu calitatea "relatiei" de mai tarziu, daca ea se realizeaza! E preferabil o noapte unica, ca in filme... liber si bilateral asumata, decat ceva fortat, regrete si reprosuri la max!, mai tarziu! Sau, daca ea il vrea neaparat, pentru ca vede in el niste calitati pe care ea le cauta la un partener, si tata, ar trebui sa incerce sa aiba o discutie, sa zicem in dimineata de dupa, daca au reusit sa se simta foarte bine!, si ea sa ii argumenteze cald, apreciativ si argumentat logic, de ce il vrea! Repet, pentru a nu stiu cata oara, ca suntem foarte diferiti, si ca nu poti obliga/pretinde ca si alta/ul sa simta la fel, si in acelasi timp, pentru aceleasi motive, etc... Success! si poate ne tineti la curent!

| psiholoaga a răspuns:

Ce e de facut din perspectiva cui? Ca sa stii sigur ca el e atras, ar trebui sa fii el sau el sa fi spus ca devine ingrijorat etc. Restul -interpretari. Cred ca cel mai bine ar fi ca fiecare sa isi asume nevoia sa. Tipa ce vrea, de fapt? O relatie? Daca vrea o relatie si el vrea o noapte de sex, poate sa se chinuie ea cat vrea sa il seduca. Acelasi lucru si pentru el: daca vrea o noapte de sex, pentru ce s-ar ingrijora si pentru ce s-ar implica in mai mult?

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Jur ca exact scena asta am vazut-o intr-un film, ieri. Aproape... tipul era cu o tipa perfecta care era insarcinata cu copilul lui si a aparut o alta fata, mai tanara, care l-a fascinat... Ajunge la o petrecere cu tipa respectiva, afla prietena lui ca nu e unde i-a spus, el se saruta cu tipa respectiva... se intoarce acasa, se cearta cu prietena lui... e dat afara, se intoarce la cealalta si se culca cu ea. Si dupa aia se chinuie foarte mult sa-si recupereze iubita... si foarte greu reuseste. "The last kiss" se numeste filmul. Ti-l recomand.
Ce e de facut in cazul tau? Daca el ar vrea sa ramana doar prieteni, ar trebuie sa ramana doar prieteni... Pentru ca femeile - oricat ar spune ca e doar o noapte - reusesc destul de greu sa nu se implice emotional...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

S-o lasi balta happy

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asta suna mai degraba a scenariu de film, numai ca mai trebuie continuat. Desi, am senzatia ca s-au mai facut ceva filme dupa scenariul asta.

| snepy a răspuns:

Sa nu se intample nimic in acea noapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Don't do it.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fata nu e,, cuminte,, nu cred ca o va deranja
dar in schimb baiatul nu trebuie sa acepte

| roconverxa a răspuns:

Daca el intr-adevar nu vrea o relatie de lunga durata cu fata, sa isi puna pofta in cui cu o noapte fierbinte, sunt o gramada de fete cu care poate sa faca acest lucru.

| VM explică:

Si daca se intampla ceva?

| VM explică:

Povestea e spusa de el. Si crede ca dupa el va incepe sa tina la ea.

| VM explică:

El a ales ca sa petreaca acea noapte care a fost perfecta. Au fost sentimente de ambele parti. Dar ceva a mers prost pentu ca el nu a putut respecta la timp o cerinta de a ei. Au ramas sa se mai intaleasca pentru alte nopti si cu timpul sa termine relatia dintre ei doi. Concluzia daca vrei sa rami doar amic cu o persoana nu face acest pas, iar daca refuzi probabil ca se va ajunge cu timpul la acelasi lucru dar cu mai putine pareri de rau sau nu de ambele parti. Multumesc tuturor care au raspuns, sper ca alti sa aiba ceva de invatat de aici.