| anonim_4396 a întrebat:

O fosta prietena a mea si a lui ne-a invitat sa petrecem revelionul la ea, impreuna cu altii.Mie nu imi convine deloc ptc acum cateva luni ne-am certat si nu am mai tinut legatura, atat eu cat si prietenul meu. Tipa e o curva si o depravata.De anul nou implinim 1 an de relatie si vreau sa fim amandoi, sa il petrecem impreuna.E o zi foarte speciala pentru mine si cred ca pentru oricine ar fi.
Cand am primit invitatia am eram la scoala si...el m-a intrebat daca mergem si i-am zis nu stiu ..sti bine ca nu prea vreau,dar totusi o intreb pe mama, vedem.Iar el a spus "Eu merg.".
Am ajuns acasa si am intrebat-o pe mama daca ma lasa si a zis nu.A doua zi l-am intrebat.Ce facem daca mama nu ma lasa?
-Nu stiu.
-Daca eu nu vin, tu mergi?
-Nu stiu..lasa ca vedem.
PS:Era vorba ca petrecem revelionul la el acasa, dar avand in vedere ca mama nu ma lasa si ca ai lui vor fi acasa a picat planul asta.Mama ma lasa sa il petrecem la mine dar lui nu`i prea convine ptc si revelionul trecut tot la mine l-am facut.[*Special day love struck*]
Ce sa fac daca alege sa mearga la ea si sa nu stea cu mine? Eu ii fac scandal monstru..adica tu alegi sa stai cu persoanele alea care numa beau si se *** la greu fiecare avand o pereche, si tu stai cu sticla in mana in loc sa fi cu iubita ta acasa?!
E foarte important pentru mine acest revelion si nu stiu cum sa fac si ce sa fac daca va fi sa aleaga petrecerea aia si nu pe mine.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Of doamne saracul baiat. ia sa iti povestesc eu tie ceva, revelionul, este pacat de noaptea aia sa o petreaca IARA cu tine, persoana pe care o vede 365/365 de zile pe an. in noaptea de revelion trebuie sa faci numai nebunii, depravar, beti, one night stand, si te asigur ca orice baiat isi doreste asta.nu vad problema daca mergeti acolo, o sa va distrati de minune, vb cu mama ta si spune-i ca va fi ok. mi se pare foarte batranesc sa petreci revu cu iubi acasa yuckkk. si de ce judeci? persoana aia a fost draguta si te-a invitat la rev si tu o judeci si ii judeci si anturajul, nu-i frumos. iar prietenul tau, se vede ca isi doreste maxim sa mearga acolo. of of

| Sfinnx a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Pentru mine e o zi foarte importanta. straight face si chiar vreau s-o petrec alaturi de el...astept sa vad cum raman lucrurile.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Sfinnx):

El nu vrea asta, gandeste-te bine daca iti va placea sa vina la tine de rev obligat intr-un fel de tine si sa stati incordati toata noaptea, e nasol, de ce nu faceti asa? el merge la petrceerea aia si tu mergi la alta?

| corbulalbrosu a răspuns:

Imi pare tare rau ca trebuie sa-ti spun dar mie mi se pare ca iubitul tau tine la tine mai putin decat crezi.Din moment ce el alege sa se distreze intr-o compnie nu tocmai agreata de tine, dar se pare ca pe placul lui o cearta inerenta nu este de mirare. Anunta-l ca esti foarte hotarata si stii ce este de facut intr-o astfel de situatie. Sper ca vei/veti rezolva aceasta problema vitala pentru tine draga mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Povestea continua big grin pe TPU

| Daniella123 a răspuns:

Daca tine la tine va sta cu tine... daca nu da-i papucii!