| 1HalfOp a întrebat:

O intrebare pentru o fundita.cum pot afla daca cineva ma place?

6 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Foarte simplu, dai o cautare pe TPU. sigur gasesti osuta de intrebari de genul, si raspunsuri de care ai nevoie.
Dar cel mai simplu fapt este, studiezi persoana, iar daca se apropie, iti dai seama clar.

| mihaMGB a răspuns:

Ai mai multe posibilitati:
1.Incerci subtil sa il/o intrebi sa vezi daca iti da ceva de inteles, daca se rusineaza, si cel mai important daca nu te respinge in momentul in care aduci vorba despre un posibil "noi"

2.Pui pe cineva sa intrebe,dar desigur folosind subtilitateahappynu sa mearga vreo prieten/a de'a ta direct sa intrebe daca te place,ci sa discute, sa se dea pe langa respectivul/a si sa afle usor usor ce simte pentru tine, si daca simte cevahappy

3.ii urmaresti reactiile in momentul in care te uiti la el/ea,cand ii zambesti,iti pui prietenii/ele sa il/o urmareasca subtil cand u nu te uiti sa vada cum se comporta, daca te urmareste, daca se intereseaza de ceea ce faci tuhappy mai departe presupun ca te descurcihappy bafta!

| 1HalfOp explică (pentru mihaMGB):

Mersi.am pus problema si de noi si zice ca sa ceva nu exista etc.doar ca vb mult. prin sms.la tell.mess.etc pe la scoala.si stie sa ma inteleaga si. observ cai pasa de mine.acum nu stiu daca nu profita de mine pentru ceva...dar incearca sa fie draguta si sa nu ma faca sa ma supar/enervez.e vreun semn? bun/rau?
:d

| mihaMGB a răspuns (pentru 1HalfOp):

Poate te place mult ca persoana dar nu e sigura ca ar dori o relatie cu tinehappycine stie, daca ea a sustinut ca nu exista un "noi"...incearca sa flirtezi cu ea, sa incerci direct sa ii demonstrezi ca tu o vezi altfel decat ca pe o amicahappyvezi cum reactioneaza.Maxim te poti alege cu un refuz, care nu va fi nici primul nici ultimul de'a lungul vietii, deci nu e nimic gravhappywinking

| Fizy93 a răspuns:

Dupa cum te urmareste cu privirea si dupa cum se fofileaza, uneori daca nu te cauta nu inseamna ca nu te place doar ca e orgolios/oasa.

| vali1985 a răspuns:

Ii pui niste intrebari.
Bafta!