| ubytha a întrebat:

O prietena de-a mea ma tot sacaie ca vrea sa isi inceapa viata sexuala dar ii este frica ca o va durea foarte tare straight face
cum sa o ajut?
pe voi v-a durut la inceput?
spuneti-mi plssss

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ce vrei sa zici, ca prietena ta e pregatita psihic pentru acest mare pas din viata ei si se teme de o mica durere fizica?! Spune-i ca suferintele psihice prin care va trece sunt de mii de ori mai traumatizante decat aceasta "mica injectie". Grija de a ascunde relatia, de a ramane gravida, pastilele anticonceptionale, dereglarile hormonale, jignirile pe care i le va aduce al 2-lea, al 3-lea.partener.sunt mult mai duraroase. Spune-i ca nasterea e mult mai dramatica si ca acest mic inconvenient va fi uitat repede.

| CARMENCITA a răspuns:

Pe mine nu m-a durut. Daca face dragoste cu un baiat pe care-l iubeste si este relaxata se poate sa nu o doara.De cele mai multe ori doare sau se simte un disconfort dar se poate sa nu.Depinde si de el, dar si de ea.Depinde si ce varsta are. Daca e prea tanara sa mai astepte sau daca nu e sigura ca-l iubeste si ca el o iubeste.Eu zic ca nu e pregatita pentru asta din moment ce te sacaie.Cand iubesti nici nu te mai gandesti daca te doare. Spune-i sa foloseasca prezervativ cand o face si sa mai astepte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dc dar am e presimtirea ca tu vrei sa afli asta nu prietena ta.si daca este cum spun eu lasa rusinea ca nu rezolvi nimic... dar poate ma insel.

| vreaubebe a răspuns:

Ce varsta are prietena ta?