| superpissy40 a întrebat:

O prietena de a mea(Y) are aproape 18 ani si ii place de un baiat Z.Dar Y crede ca Z nu o place si mi-a zis ca nu a vorbit niciodata cu el si vrea mereu sa vorbeasca dar nu reuseste.I-am zis sa fie optimista,sa ii fie pe placul lui Z,sa creada ca exista multi baieti pe lumea asta si Z nu este singurul si multe alte chestii, dar tot trista este.Cum o pot inveseli?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot nu vrei sa spui numele acelor persoane macar punele niste nume aiuri sa putem intelege mai repede. Suna aiurea X, Z, Y. Sincer.

Acum sa iti raspund la intrebare. Sincer dc sa fie pe placul lui, el trebuie sa o iubeasca pentru ceea ce este. Pai, las-o un timp sa isi clarifice gandurile apoi abordeaz-o cu alte discutii(fara acel Z sau altii baieti)

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Afla daca si Z o place si spune-i. Ori va fi cea mai fericita ori se va intrista mai tare dar macar incertitudinea va disparea. Fii alaturi de ea si fii sincera cu ea. Adevarul e cel mai pretios chiar daca uneori doare. happy

| K4sZz a răspuns:

Aranjeaza-i o intalnire cu acel Z si fai sa fie impreuna si sigur va fi cea mai fericita happy

| superpissy40 explică (pentru K4sZz):

Nu suntem de la aceeasi scoala.sad Eu sunt a 8-a si ea e a 11-a.

| Romanica_David_1997 a răspuns:

Paii... o sa fie cam greu imprietenestete cu acel Z si poate prin tine va reusi prietena ta sa se apropie de el...Bafta!

| superpissy40 explică (pentru Romanica_David_1997):

Pai ea e in a 11-a si eu sunt a 8-a si nu suntem de la aceeasi scoala...sad