| Alina12349263739393 a întrebat:

Ok întrebare. Dacă aveai putina sperma pe mâna și ai mers la baie sa te ștergi de umezeală și din greseala degetul a alunecat puțin în vagin e posibil sa ramai însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista atat posibilitatea cat si probabilitatea insa de la foarte la extrem de mica ca in acest mod sa se poata forma o sarcina, bineinteles cu conditia obligatorie ca in acel moment sa fii in PERIOADA FERTILA reala, adica cu 1-2 zile inaintea sau chiar in ziua in care se produce OVULATIA. Insa bineinteles ca si in acest caz, probabilitatea de formare a sarcinii se poate considera ca fiind foarte -foarte mica insa NU si cu totul imposibila. Sanatate!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

rolling on the floor nu are cum să-ți alunece degetu în vagin așa cum zici tu, cine știe pe unde te-ai atins de ai impresia asta și oricum nu rămâi însărcinată din așa ceva

| Alina12349263739393 explică (pentru Adry05):

La intrarea în vagin mai exact mica gaura

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, deoarece sperma in contact cu aerul moare, insarcinata poti doar cu ejaculare in vagin acolo sperma devine activă, nu pe mînă sau pe haine.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa te stergi de umezeala?
Nu crezi ca era normal sa te speli intai, cu apa si sapun pe maini, inainte sa-ti bagi degetele in vagin? ca degetul singur nu avea cum sa alunece acolo, daca nu ti l-ai bagat singura, cu intentie.
Ma rog, noi nu avem de unde sa stim daca te-ai inseminat singura, sau nu.
Fa un teste de sarcina PESTE 21 de zile si vei afla cu siguranta.

| Alina12349263739393 explică (pentru Violleta2022):

La intrare adică gen acea micuța gaura a fost atinsă

| Alina12349263739393 explică (pentru Violleta2022):

Acea mica gaura la intrare a fost atinsă.

| Emilian65 a răspuns:

Da, daca erai in perioada fertila.