| BaciuFlorin a întrebat:

Ola, nu stiu cum sa incep. Am o problema cam ipocrita din perspectiva unora. Acum o luna am trecut printr-o despartire care m-a deprimat ceva timp, sunt genul care ar fi tinut acea fata langa el indiferent de orice ar fi facut. Relatia a durat in jur de un an iar acum am reusit sa trec peste. As vrea sa incep o relatie noua dar sunt foarte timid si ma pierd cand vorbesc cu o fata pe care simt ca o plac, iar la modul abordare sunt 0. Imi puteti da ceva sfaturi cum sa trec peste teama mea si cum as putea sa ma comport cu o fata sa o pot face sa imi arate si ea acelasi sentiment?

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Trebuie să înțelegi tu singur că e absurd să fi timid şi să ai permanent teama asta de respingere.
Dacă abordezi o fată, ai şanse 50/50%.
Dacă eşti timid şi nu o abordezi, n-ai nici o şansă.
Deci? laughing))

| ȘEMaria a răspuns:

In primul rand trebuie sa lasi timiditatea deoparte pentru ca nu rezolvi nimic cu ea. in al doilea rand intra in conversatie cu ea. o sa iti treaca si timiditatea cu timpul cerei numatul de telefon cheam-o la o intalnire povesteste deschis cu ea. si ea este om ca si tine. incearca sa ii acorzi atentie arata-i prin gesturi mici ca iti pasa de ea ( va aprecia aceste lucruri) cand te intalnesti cu ea du-i o floare pentru ca prima impresie conteaza cel mai mult. fa-o sa se simta unica atunci cand e cu tine. spune-i vorbe frumoase alint-o foarte des. si cu timiditatea. e normal sa fi asa. pentru ca orice om are un strop de timiditate in el oricat de tare ar fi. asa ca nu pierde ocazia si incearca. daca nu risti nu castigi. asa ca mergi inainte

| Sucki a răspuns:

Nu e posibil sa treci așa repede peste o despărțire dacă bineinteles ai iubit persoana respectiva, și eu am făcut greșeală ca tine să-mi găsesc repede pe cineva dar relația nu a durat deoarece nu se vindecasera toate rănile, însă dacă tu chiar crezi ca ai trecut peste, încearcă sa te simți cu acea persoana ca acasă, învinge ti temerile, toate chestiile astea sunt omenești și nu i nimic straniu, așa ca nu ar avea de ce sa Rada de tine sau ceva, Invit o la un suc sau sa va plimbați pe undeva, Intreab o lucruri despre ea, povestește i despre viața și trecutul tău, așa se va lega o relație, multă bafta lasă teama de o parte

| lorelei94 a răspuns:

Cine e cel din poza ta de la profil?