| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci trec printr-o despărțire, deja de o săptămână. Relația a durat 4 luni și a fost plină de momente extraordinar de frumoase dar și certuri din când în când devenind în ultimul timp mai dese. Acum ne-am despărțit, amândurora ne este greu, mai ales mie, fiindcă m-am dedicat ei foarte mult, i-am oferit tot ce am avut și tot ce am putut deși o supărăm uneori. E prima mea relație și îmi este foarte greu sa trec peste perioada asta, noi am rămas așa zis "prieteni", dar sa fim sinceri ca nu postez exista asa ceva. Faptul despărțirii a fost ca nu sunt serios și trebuie sa ma maturizez, faptul ca suferă pentru toate necazurile mele și chestii ce ma afectează negativ, ceea ce consider eu ca e total normal când iubești o persoana sa simți și deja ca am un mod de gândire înnegrit, sunt un mincinos și ca tot ce am făcut pana acum am făcut pentru mine. Am nevoie de sfaturi, am nevoie sa vorbesc cu cineva, țin totul în minte și simt ca nu mai pot. Țin sa menționez ca suntem ambii minori și e prima relație a ambilor, avem 16 ani fiecare și diferența de vârstă e de 3 luni, fiind eu mai mare. Va rog ajutați-ma am nevoie, nu știu ce sa mai fac. Mulțumesc...

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

Chiar dacă ai 16 ani, de fapt ești mai mic decăt ea cu cel puțin doi ani. Noi băieții ne maturizăm mai tărziu, sau poate niciodată.
Fi tare, indură, trăiește-ți suferința și mergi mai departe. Viața nu se oprește la prima iubire

9 răspunsuri:
| oSalamadra a răspuns:

Ai rabdare ca o sa treaca

| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit ca-i mai bien asa, odata ce nu sunteti compatibili.
Daca in 4 luni ati avut certuri, este clar ca nu sunteti potriviti unul pentru celalat, findca in primii 2-3 ani nu ar trebui sa existe decat dragoste si bucurie cand va intalniti, nicum certuri.
Alta!
De data asta alegeti cu mai mult tact sa va potriviti, fiindca relatiile nepotrivite ajung rapid la certuri si despartiri, de aceea este vital sa invatati din greselile facute in relatia asta si sa nu le mai repetati in viitor, cu altii.
In orice caz, v-as sfatuii sa luati o pauza acum de la cautat partneri.

| sierra1 a răspuns:

N-avem cu ce te ajuta, ajută-te singur, fă-ți ALTĂ amică, la anii tăi frecvența e de una pe lună

| mi25 a răspuns:

O relatie de doar 4 luni ste un vartej mic al vietii, care vine si trece.
Iar la varsta ta asemenea lucruri sunt inerente. Vorba cantecului: "Nu uita ca-n viata, totu-i trecator". Dupa tren si femei sa nu alergi niciodata: vin altele.
O sa zici ca iti este foarte greu. Da, te cred, ca asa-i imediat dupa o despartire. Dar ce-i usor in viata?!
Si nu uita: "Cui cu cui se scoate".

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru mi25):

N-am reușit niciodată să scot un cui cu alt cui, Am să mai incerc măine odată, lol
Eu am alergat după tren, atutobuz, căruțe și taxi uri. si n-am pățit nimic.

| mi25 a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Imi pare bine ca stii sa si glumesti.laughing

| haileewatson a răspuns:

Iubesti o persoana dupa 4 luni? laughing dar na la ce sa te astepti de la niste copii de 16 ani.
O sa treaca stai linistit/a

| Together a răspuns:

Daca ea nu te mai vrea, gaseste pe altcineva care te vrea. Vei fi iarasi fericit, o vreme. Apoi inveti ca sentimentele nu tin la nesfarsit.

Toti trecem prin asta la inceput.

| exoticbutters a răspuns:

Eu am suferit un an jumate dupa o relatie de 5 luni, si sunt fata. O sa treaca bro, iti zice mommy Exotic Butters