| Nudamnume a întrebat:

Parintii mei cred ca vreau sa imi incep viata sexuala..eu nu prea vreaua cum am 15 ani, si dupa mi au tinut un fel de discurs de sida si toate nenorocirile astea s m i s a provocat o stare de asta tampita! Intrebare intrebatoare..cand e bine sa incepi viata asta si cum stii daca partenera(in cazul meu) are vreo boala din asta? Funda si vot!

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Viata sexuala este bine sa ti-o incepi cand gasesti partenerul ideal, nu este o vasta anume pentru asta, desi multi zic ca dupa 18 ani, cand poti sa-ti asumi raspunderea, teoretic, pentru faptele tale, iar acum tu o sa vi si o sa-mi spui "Nu mai suntem pe vremea bunicii"... Pe de o parte e bine, pe de o parte nu. Revenind la partener: trebuie sa ai in spate ceva timp de relatie, peste 1 an pentru a va cunoaste mai bine si intr-un an sunt sigura ca vei stii daca are vreo boala dinasta.

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Side e usor de descoperit, ca boala, pentru ca ataca celulele care ne apara, adica cei care au sida pot muri de la simpla raceala, de aceea trebuie sa aiba mare grija, tratamente, si alte lucuri de genu. Eu cand am inceput viata sexuala, i-am spus iubitului sa fac analize normale, nu pentru sida ( daca ar fi vreo infectie in sange s-ar descoperi), dar daca folosesti prezervativul nu ai nico problema. Eu doar cu prezervativ am incercat ( prefer sa nu fac un bebe acum big grin ).

| Fatamuntilor a răspuns:

Sigur parintii tai vor asta? Stiu ca vor sa amane cat mai mult acel moment
Atat pentru fete cat si pentru baieti varsta optima petru inceperea vietii sexuale este dupa ani, atunci cand corpul si mintea sunt pregatite.
Sunt voci care spun ca si 16 ani e varsta buna, dar nu e deloc asa...E dovedit faptul ca la aceasta varsta hormonii circula liberi si se intampla multe accidente si uneori nu poti lua decizii corecte in cea priveste sexul.
Nu vei avea probleme daca fiecare partida de sex va fi facuta cu prezervtiv.
Apoi partenerii care se respecta vor face analize de acest gen periodic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eh,eu cred ca parintii au descoperit ca ii zburda hormonii si, ca niste parinti buni si cu scaun la cap, au atentionat-o ce inseamna sa faci sex de la o varsta frageda.Foarte buna sedinta acestor parinti, pentru ca copilul sa stie la ce riscuri se supune.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca dimineata inca dormeam ca citisem,, parintii mei vor sa-mi incep viata sexuala'' Abia dupa a doua cafea mi-am dat seama!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Vezi beneficiile cafelei?laughing Viva Brazilia!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai dau si eu cate un rateu in raspunsuri dis de dimineata ca apoi in toiul zilei sa mir.laughing

| Weedier a răspuns:

Dada, stiu cum e. laughing La cei 14 ani ai mei, parintii credeau intr-un timp ca deja mi-am inceput-o.

Acum nu stiu. Eu personal, planuiesc sa mi-o incep atunci cand gasesc persoana potrivita.

Si wow, te felicit. happy Fostul meu (15 ani) vorbea numai despre cum vrea sa o facem... Ma bucur ca mai exista baieti care nu vor sa fie 'in pas cu moda' la capitolul asta.

| djdani2010 a răspuns:

Nu imi vine a crede ca parintii tai te imping sa faci sex rolling on the floor)
Faci sex cand vrei, oricum dupa 16 ar fi cel mai indicat.

| r0bYtzA a răspuns:

Pai in mod normal viața sexuală începe la vârsta de 18 sau 19+ ani atunci esti pregătit atât fizic cât si psihic