| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

.De ce se nasc mai multe fete decat baieti?

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca sa avem noi de unde alege.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Excat asta am vrut sa spun si eu laughing

| OldSoul a răspuns:

Sa realizeze si baietii ca "lipsa fetelor" nu e un motiv pentru singuratatea lor.

| mentholinks a răspuns:

Unui barbat instarit ar trebui sa i se permita sa aiba mai multe neveste ca in trecut.

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca mama pierde cromozomu Y.

| deeeaqq a răspuns:

Ia uite, ți a răspuns Moș Crăciun la întrebare

| Horus35 a răspuns:

Eu știu fix invers... la fiecare 100 de fete se nasc 107 băieți.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Horus35):

Eu stiam ca in ziua de azi sunt 8 s-au 7 fete pe un baiat nu stiu de ce dar se nasc mai multe fete.

| Horus35 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Https://deinspiratie.info/......raspunsul/
Au argumente bune și mi se pare și logic. Cel puțin faptul ca băieții sunt predispuși la defecte genetice mai des decât fetele.