| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fete. De ce majoritatea fetelor la prima intalnire spune ca nu conteaza mult situatia materiala, si ca cel mai mult conteaza iubirea si chestii de genu... si dupa ceva timp afli ca doar banii conteaza pentru ele. de ce?

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pentru baieti! De ce majoritatea credeti tot ce spune o fata! Iti spun un secret de fata: dincolo de iubire (si pentru baieti si pentru fete ) se afla un interes....mai mare sau mai mic!

| Betty18 a răspuns:

Poate pentru ca banii sunt singura calitate pe care fetele o pot gasi la unii baieti, asa cum exista si fete la care baietii pot gasi doar... o gaura... big grin

| ionut2424 a răspuns (pentru Betty18):

Da si asta este o chestie. laughing

| yourfriend111 a răspuns:

Daca tu cauti o fata doar pentru sex, nu te mira ca ele cauta baieti doar pentru bani

| TheUnForgiveN a răspuns (pentru yourfriend111):

Unele doar de sex sunt bune.

| yourfriend111 a răspuns (pentru TheUnForgiveN):

Intru totul de acord

| 1234abcd a răspuns (pentru yourfriend111):

Daca tu nu ai cunoscut inca pe cineva care sa nu caute doar sex astea e problema ta si imi pare rau, dar nu trebuie sai demoralizezi si pe ceilalti

| anonymus07 a răspuns:

Ionut,traim intr-o lume in care banii iti ofera tot ce ai nevoie.Nici o fata nu-si va distruge viata doar pentru ca ii place de un baiat.Pe romaneste: "dragostea trece prin stomac" si nu-i suficient sa iubesti, conteaza si situatia financiara, deci cu greu vei gasi o fata careia sa nu-i pese de situatia materiala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e parerea ta...Acum femeile au job-uri, pot castiga singure banii. Totusi, doar n-o sa inviti o fata la suc si s-o pui sa-ti plateasca si sucul tau.Doar in sensul asta banii pot conta, desi nu prea e o chestiune de bani, cat una de bun simt.

| 1234abcd a răspuns:

Tresa racunosc o parte dintre noi(fetele)asa suntem(uneori mie ruine ca si eu sunt aceeasi specie cu ele:curvele, pitipoancele, barfitoarele care numai femei/fete nu se pot numi)
revenind la intrebare, poate spun asta doar ca sa-ti faci o impresie buna despre ele si doar isi arata adevarata fata...eu zic sa nu te implici sentimental de la prima intalnire ci doar dupa ce ai cunoscut-o bine happy

| AngelBoy a răspuns:

Cum masculul alfa este seful intr-o haita si „reguleaza" toate femelele laughing pentru ca este cel mai puternic, asa si barbatii cu bani par in ochii femeilor mai puternici, mai influenti, mai..., spre deosebire de cei saraci care trebuie sa se multumeasca mereu cu ce ramane, e o explicatie logica, nu?