| SEBASTIANDER a întrebat:

Pentru voi ce este dragostea?

8 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Iubirea...mhhhh e un sentiment frumos cateodata ciudat, anormal, enervant, dureros dar mereu pur. a iubi e cel mai frumos lucru pe care il poate face un om. doar iubind ramanem puri. si spuneam ca e un sentiment dureros... pai da ca se intampla sa iubesti la intensitate maxima si sa nu primesti acelasi lucru la schimb. ai grija pe cine si cum iubesi. mult noroc

| annkaa a răspuns:

CEva ce nu poti descrie in cuvinte...:X

| MadaxElena a răspuns:

Hmmm.Dragostea pentru mine = rahat pur laughing.Nu merita sa iubestibatting eyelashes parerea mea:d.

| ღNameღ a răspuns:

Buna...e un sentiment foarte special.
Foarte greu de gasit...
Ai grija pe cine alegi ca pereche straight face ...cauto pe cea mai buna, dar cea mai buna dintre toti, si daca il/o iubesti, accepta si defectele.
In concluzie, iubirea e un sentiment...scuze dar nu pot sa descriu...tu poti descrie iubirea?

| CocoMexii a răspuns:

Un sentiment frumos love struck care uneori doare sad

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu e DRAGOSTE.
Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie,
nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău,
nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr,
acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul.
(っ◕‿◕)っ ♥

| Antraxxxu a răspuns:

Ahh! Urasc acest sentiment. adica asa cred ca`l urasc. dar. fara dragoste nu existi dar e cel mai dureros sentiment.

| Karashi a răspuns:

Dragostea?
Sti...in cuvinte,nu inseamna nimic! Dar atunci cand o simti,e alfel!
Imagineazati doar tot ce inseamna pentru tine fericire, pace!
Dar fii atent! Multi o sati zica ca este un sentiment, ca este o stare placuta care se termina cu durere! Dar nu! Asta dragule e romanta.Si romanta nu dureaza mult!
Insa,ADEVARATA DRAGOSTE,o simti doar odata in viata! Pentru a putea simti dragostea asta trebuie sa cunosti persoana respectiva de mult itimp,si chiar daca nu-ti dai seama ca se numeste dragoste,cand acea persoana va patii ceva,tu vei simti durere pentru ea,ii vei simtii chinul,Asta e dragostea adevarata!
Sentimentul de romanta e trecator si desi multi o numesc dragoste, ea e trecatoare, si se termina cu encaz!