| Carlaflajneta a întrebat:

Si totusi, ce e dragostea?sad

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Dragostea în momente de suferinţă este labirintul care te disperă fiindcă nu mai ai nicio ieşire şi nici măcar GPS-ul nu îţi poate arăta ieşirea. Dragostea în clipele fericite este ca un paradis plin de flori, speranţă şi culori vesele de unde nu ai mai dori niciodată să pleci. Dragostea e o luptă între două suflete şi între două trupuri în care uneori nu e niciun învingător, alteori nu e niciun învins. Dragostea este triumful imaginaţiei asupra inteligenţei.

14 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Cel mai frumos, profund si puternic care poate exista. Iubirea este totul. Iubirea ne schimba pe toti.Sa iubesti pe cineva si sa stii ca iti raspunde la aceleasi sentimente cu ale tale este tot ce ne-am putea dori.
Pacat ca un sentiment atat de frumos cum este dragostea ne poate rani uneori si lasa in urma sa multe goluri care ne va lua mult timp pana le vom inchide si sa ne revenim.

| DNSK a răspuns:

Singurul sentiment pe care nu poti sa-l definesti

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Iauzi cine vorbea ´´boss´´ laughing

| FadetoBlack a răspuns:

Eu zic că îl poţi defini şi îl poţi compara cu multe chestii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O chestie banală pe care unii prea o ridică în slăvi, iar alţi bizari nu dau nici doi lei pe ea.

| ThisGirlHere a răspuns:

Nu se poate explica in termeni stiintifici. E momentul acela in care privesti pe cineva si automat simti ceva in stomac care te gadila (si nu, nu e foame.). Cand te gandesti la cineva si incepi sa-ti imaginezi/amintesti tot felul de momente. E sentimentul de "furnicatura" pe care il ai cand esti in preajma unei anumite persoane. Orice ai avea de gand cu intrebarea asta, succes! happy

| RalucaAlina11 a răspuns:

Un sentiment pe care nu il poti defini. happy

| pisicutaanonima a răspuns:

Dragostea adevarata este un sentiment pe care cu totii vrem sa-l simtim, dar este dovedit ca doar o mica parte din oameni au norocul sa il intalneasca.
Este cel mai frumos lucru care s-ar putea intampla cuiva si asta doar pentru ca este un sentiment pe care il imparti cu cineva.
Cand intalnesti pe cineva si te indragostesti, inca nu este iubirea aceea reala, pura, la care speram cu totii.
Daca aceasta persoana iti impartaseste sentimentele, doar atunci poti spune ca ai intalnit dragostea adevarata, însa aceasta notiune, acest sentiment inaltator nu se termina aici.
Sentimentele impartasite sunt doar primul pas. Iubirea reala este ceva mai mult decat a te indragosti.
Dragostea adevarata inseamna incredere.

| anamariafrumoasa30 a răspuns:

Un sentiment frumos.

| IoanaPs a răspuns:

Batai de inima pentru dureri de cap

| Sufletelultau a răspuns:

Dragostea sunt sentimentele pe care le simti pentru persoana iubita :* ...este aproape ca si dragostea pentru mama chiar daca te enerveaza uneori la culme tu tot treci peste si o ierti orice ai face... daca ai suferit din dragoste o sa treci peste sau poti sa iti ceri iertare de la fata/baiatul si sa incerci sa va impacati Mult succes!: *