| ConstantinFlin a întrebat:

Pentru voi ce inseamna "dragostea? Dau funda celui mai bun raspuns!

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O prostie, o credibilitate, a fii fraier, a crede in povești, nu merita sa iubesti sau sa ai incredere

| ShaOfHatred a răspuns:

Două cuvinte :"Te simt"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea e ceva ce înțelegi doar când ți se întâmplă.

| Jidvei a răspuns:

Interes

| esa212015 a răspuns:

Dragostea nu are o definiție exactă, e ceva ce se simte și fiecare simte asta în moduri diferite. Putem zice, cel puțin, eu pot spune asta din experiența mea poate, în opinia mea, că dragostea este ceva minunat, care te face să percepi viața altfel, te face să vezi altfel totul. Desigur, dragostea și relația se leagă, deci așa pot spune că o relație bazată pe DRAGOSTE va fi ceva ce te va face cel mai fericit om de pe lume, chiar dacă aceasta vine la pachet câteodată și cu certuri, tristețe, totul se rezolvă într-un cuplu în care dragostea domină, dragostea se află pe podium pe primul loc, căci acel cuplu va rezolva problema, împreună. Omul care iubește partenerul de lângă el, va fi fericit ca să îl vadă chiar și 5 minute, căci contează, în relație, pur și simplu și o îmbrățișare, fără niciun cuvânt, și o privire caldă te pune pe picioare. Când dragostea e adevărată, nu mai există varianta "poate te îndrăgostești de altcineva"! Nici într-un caz! Când dragostea este dragoste, acea dragoste arzătoare și adevărată, pot exista 1000 de persoane pe planetă, că tu tot pe cel de care ești îndrăgostit îl vei alege, chiar dacă ar apărea omul fără defect, tot pe acel om imperfect de care ești îndrăgostit, de care te leagă o dragoste adevărată, îl vei alege. Dragostea este cel mai frumos sentiment din lumea asta și nimeni nu ar trebui să fie privat de acest sentiment! Viața fără dragoste este o viață pierdută!

| RAY a răspuns (pentru esa212015):

Cat de tragic si de trist, viata fara vagin e o viata pierduta

| esa212015 a răspuns (pentru RAY):

Nu se rezumă totul la sex într-o relație. Deși unii așa percep relația, că o relație fără contact sexual este o relație pierdută. Într-o relație contează respectul, iubirea, comunicarea, sexul este doar un lucru care vă apropie și mai mult. Asta, un om, poate înțelege doar în momentul în care chiar găsește acel om potrivit.

| RAY a răspuns (pentru esa212015):

E vorba de vagin de fapt, pentru ala accepti toate nebuniile femei si bani si demnitatea ta ca barbat ce vb acolo sunt telenovele

| esa212015 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu percep asta așa, e adevărat că viziunea unui bărbat e alta decât a unei femei, deși consider că nu toți bărbații gândesc așa. Ce zic eu nu cred că sunt telenovele, având în vedere că în cazul meu așa este, deci fiecare cum consideră. Fiecare vede asta cu alții ochi.

| RAY a răspuns (pentru esa212015):

Eu vorbesc in corcodanta cu pshiologia evolutiei umane
prima oara a aparut atractia sexuala,adica cele mai bune gene sa se reproduca,astfel un barbat care prezinta niste gene bune se va reproduce mai des si invers,genele cum noi nu putem vedea adn ele se arata fizic, dar e ceva relativ in functie de adaptarea unei speci, de exemplu un barbat european poate sa nu fie placut de o femeie din africa si placut pentru una din ue, de ce exista iubirea? pui umani sunt cei mai slabi din tot regnul uman, asa ca avem nevoie de suportul mamei si al tatului, iubirea este rezultatul evoluitiei, e iubirea asta are o limita de vreo 3, 4 ani apoi vrem alt partener/a cu care sa ne reproducem desi monogamia nu exista
pentru indivizi ca mine si ca alti care nu atrag sexul opus este rolul de suport economic sau ca un provider, exista barbati frumosi, draguti, urati, nu vrajeala cu sufletul, voi simtiti iubire cand ala indica gene bune, iar noi nu suntem

| esa212015 a răspuns (pentru RAY):

Tocmai ce ziceam, dar la faza ca "iubirea are o limita de vreo 3-4 ani" nu sunt de acord, ca să îți dau un exemplu, nu doar din auzite, eu am o relație de 6 ani de zile și nu simt nici măcar o clipă nevoia de a găsi pe altcineva. Deci totul depinde de persoana care suntem noi înșine, căci așa cum eu și partenerul meu suntem stabili din punctul unei relații, există și persoane care sunt opusul nostru, zburând "din floare-n floare"

| RAY a răspuns (pentru esa212015):

Cateodata cand am frustrari devin bomba nucleara si explodez pe aici, e frustrant sa vezi fete frumoase si real pentru ca fac sport desi vad fete si pe aplicati, tu nu stii cum e, dar toate imi dau reject, decat sa stau cu una de care nu-mi place stau singur