| anonim_4396 a întrebat:

Plac un baiat de la scoala si mi-a atras atentia de cand l-am vazut prima data. La inceput l-am evitat fiind nou in scoala.Il vedeam vorbind cu colegii mei de clasa si imi doream sa il cunosc mai bine, chiar sa am si o relatie cu el.Intr-o zi trecand pe strada m-a salutat.Am fost foarte incantata desi nu am aratat acest lucru.Este un tip extraordinar.Si apoi dupa aceasta a venit la club unde faceam cursuri si nici nu ma asteptam, desi nu venise pentru mine. Atunci am profitat si eu si l-am intrebat daca vrea sa mearga cu noi in club si a refuzat zicand ca daca mai venea un coleg de al lui vine si el.Este timid sau ma evita? Recunosc ca am fost putin cam insistenta cu el si as vrea niste sfaturi pentru a-l cunoaste mai bine si pentru a afla daca este interesat cat de cat de mine.

5 răspunsuri:
| sam a răspuns:

Girl, e nou si probabil vrea sa cunoasca mai multe fete inainte sa se aventureze intr'o relatie deci take it easy! daca te place o sa iti arate asta intr'un fel sau altul, la un moment dat. Daca nu, sa stii ca or sa apara si alti baieti noiwinking
just be you! happy

| Palagandrei7 a răspuns:

Probabil te a salutat din politete, probabil din simpatie. Pentru ai atrage atentia trebuie sa te implici mai mult in lucrurile care le face si el si trebuie sa arati ca iti pasa.
Fara suparare id tau e ndr_555?

Răspuns utilizator avertizat
| micuta_7316 a răspuns:

Uite, eu iti voi spune cum fac eu de obicei cand imi place un baiat si vreau ceva cu el : ii vorbesc frumos pe Messenger sau la scoala, depinde. Apoi ma dau pe langa el asa, lingusitor.Si apoi daca nu-si da seama ii zic direct ca imi place de elhappy Uite un sfat : cand te intalnesti cu el ia-l deoparte si spune-i "Mai X, uite care-i treaba mie-mi place de tine, ori faci ceva ori o lasam balta! " te intorci si pleci, fara a-l lasa sa-ti spuna ceva. La mine a mers chestia asta. Bafta:*

| indianca210 a răspuns:

Si eu am patit aproape la fel. u insista. lasa-l sa vada ca ii placi si sa-l privesti cand poti mai insistent si sa-i zambesti. dar daca poti sa-l ajuti ajuta-l va vedea el ca il placi si poate o sa se intample ceva. iti zic eu