| bogdan96 a întrebat:

Pls ajutor! Iubesc o fata foarte mult, dar cand incerc sa-i spun ce simt ma pierd. Acesta frica ma omoara, va rog ajutati-ma-spuneti-mi cum as putea sa-i spun mai subtil...pls

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Unei fete nu îi prea place să facă primul pas şi uneori aşteaptă totul să îi cadă din cer direct în faţă. [în sensul figurat, logic].
Gândeşte-te doar la ce ai de pierdut şi câştigat.
De pierdut nu cred că ai ce pierde, fetelor le place să fie iubite, dar poate, poate ai de câştigat.
Frica asta nu te ajută la nimic. Poţi pur şi simplu să îţi spui în minte "Pot să o fac, pot să o fac." până te crezi în stare să o faci, şi atunci te duci la ea înainte să îţi schimbi părerea.
Sau poţi mai simplu să îi spui pe mess. Scrii mesajul, eşti gata să apeşi pe "SEND" şi fără să mai gândeşti o faci pur şi simplu. Apoi aştepţi un răspuns.
Ştiu, vei spune că "E uşor de zis, dar greu de făcut.", însă uneori e chiar uşor să o faci. Dacă vrei cu adevărat ceva atunci vei face tot posibilul să-l obţii. Baftă.

1 răspuns:
| Andrey1234_9894 a răspuns:

Da si mie la fel! eu i-am spus dar ea a zis ca suna ridicol pentru ca ea este cu un alt baiat sad a spus ca ea nu este genul meu dar nu stiu ce sa fac e asa de frumoasa e super! voi face tot ce pot sa fiu cu ea! dar va fi foarte greu! asa ca fa si u tot ce poti! si vei avea succes!winking