| crinutzaaaa a întrebat:

Poți rămâne însărcinată după o zi de la terminarea menstruației, avand iîn vedere ca menstruația Tine 5 zile.

3 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca faci sex neprotejat cu ejaculare interna da

| corbulalbrosu a răspuns:

Da, exista posibilitatea de a se forma o sarcina, dar cu conditia ca ciclul menstrual sa fie unul foarte scurt de 22, maxim 24 de zile daca este vorba de un ciclu menstrual regulat. De asemenea exista posibilitatea de sarcina in cazul ciclurilor menstruale neregulate deoarece lungimea unui astfel de ciclu poate varia in limite foarte largi de la unul foarte scurt de 21 de zile la unul foarte lung de de peste 35 de zile. In cazul in care ciclul tau menstrual este unul catusi de cat regulat si cu o lungime de circa 28 de zile adica cea considerata ca fiind normala/standard perioada zilelor nefertile se intinde pe perioada primelor 9-10 zile ale c.m. numaratoarea fiind facuta din prima zi de menstruatie. Intro asemenea situatie in cazul in care sexul a avut loc in ziua a 6-a a c.m. probabilitatea de a se forma o sarcina in mod teoretic este considerat ca fiind de 3-5%. Multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Mai greu, dar se poate, dar pentru acest lucru trebuie sa faci sex, si acesta sa fie neprotejat.