| NowForYou000 a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca iti vine menstruatia de 5 luni? Avand o menstruatie de 26 zile, iar actul sexual a fost in a 6 si a 8 zi după terminarea menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa 5 luni de sarcina ai avea deja burta mare, iar micutul ar da tare din maini si picioare, greu de confundat.
Daca n-ai aceste simptome si iti vine menstruatia regulat, atunci sigur nu esti insarcinata!

| francut a răspuns (pentru Bula):

Ea are vreo 12-13 ani si abia i-a inceput menstruatia. Nu a avut contact acum 5 luni si menstruatie dupa aceea.

| NowForYou000 explică (pentru Bula):

Doar aseara am avut o durete de burta.

| Bula a răspuns (pentru francut):

N-ai inteles bine intrebarea, citeste-o mai atent.
Nu stiu ce varsta are in realitate, dar unele incep deja la aceea varsta, iar dupa aceea se framanta...

| francut a răspuns (pentru Bula):

Acum ca a venit cu lamuriri, e altceva.

| Bula a răspuns (pentru NowForYou000):

Putea fi de la mancare.

| Bula a răspuns (pentru francut):

Si in intrebare a explicat la fel, doar tu ai inteles aiurea... tongue

| francut a răspuns (pentru Bula):

"Poti ramane insarcinata daca iti vine menstruatia de 5 luni?"
Nu spune "5 luni dupa contact"!

"Avand o menstruatie de 26 zile, iar actul sexual a fost in a 6 si a 8 zi după terminarea menstruatiei?"
Cand? Acum 5 luni sau luna aceasta?

Daca tu stii sa traduci ce scriu toti analfabetii, bravo tie. Noi ceilalti, nu stim. Vezi si alte raspunsuri.

| Bula a răspuns (pentru francut):

Ce sa le faci?
Nu vezi ca sta de 5 luni pe ganduri? big grin
Fetelor acestia le place sa se f... dar nu gandesc, si nu repede.
De aceea sunt confuze cand pot aparea consecintele unei aventuri de vara, cand aud despre nasterea Mantuitorului. rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, zilele se numara incepand cu prima zi de menstruatie!
Deci, ziua a 6-a si a 8-a dupa menstruatie, sunt probabil ziua a 10-a si a 12-a dupa terminarea menstruatiei, cand erai deja in plina perioada fertila (am pus doar 3 zile menstra).
Pentru ca ovulatia se produce in ziua a 13-a la tine, iar perioada fertila incepe cu 3-4 zile inainte de ovulatie si se termina cu 3-4 zile dupa ovulatie.
Deci, da, ai sanse sa fii ramas insarcinata!

Un test corect de sarcina, poti face DUPA 21 de zile de la ULTIMA partida sexuala!

| NowForYou000 explică (pentru Violleta2022):

Am uitat sa specific. Actul dedpre care spuneam a fost un luna iulie(atunci a fost si ultimul act pe care l-am avut). Menstruatia mi-a venit pana acum(timp de 5 luni) tot la 26 de zile. Deci, ce crezi, pot fi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru NowForYou000):

Nu, categoric nu poti fi insarcinata, odata ce ai avut ciclul regulat, timp de 5 luni consecutive!

| francut a răspuns:

Da, poti.