| SalutCeFaceti a întrebat:

Pot cumpara prezervative fara intrebari de la vanzator sau alte complicatii daca am 14 ani? Ce marime si ce tip de prezervativ de la Durex ar trebui sa cumpar daca in erectie am penisul complet decalotat, de 16-17 cm (masurat de deasupra, cand eu eram intins) lungime si cam 14.5-15 cm circumferinta la baza (am infasurat o ata in jurul penisului, am taiat acolo unde ata i conjura de tot penisul si am masurat ata).?
In acelasi timp, masuratorile sunt facute corect?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te si ia-ti din supermarket, acolo le pui pe banda, ti le scaneaza, platesti si pleci, nu mai stai sa-i zici aleia ce vrei si sa risti vreo reactie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din magazinele mari (Kaufland, Carefour, Auchan, Lidl, etc.) in care pachetele cu prezervative sunt expuse pe raft la vedere, acest produs poate fi cumparat exact la fel ca si pachetul de guma de mestecat sau pufuleti, de absolut oricine indiferent de varsta fara ca cineva sa puna vreo intrebare in cazul in care este platit la casa de marcat.
Lungimea penisului nu are absolut nicio importanta, relevanta fiindca aproape toate prezervativele au lungimea de 20 cm. In schimb in cazul in care circumferinta penisului este de 14, 5-15 cm (esti sigur?, chiar atat sa fie?), atunci cel mai probabil vei gasi foarte greu marimea corecta a prezervativului fiindca cel care se potriveste ''manusa'' ar fi ori ''XXXL'' ori ''66-69''
http://www.thepoc.ro/......rvativele/
Multa sanatate!

| SalutCeFaceti explică (pentru corbulalbrosu):

Sunt sigur. Cum fac rost si ce tip de prezervativ ar fi cel mai bun? (Nu marime acum, ci tip)

| Emilian65 a răspuns:

Nu te intreaba nimeni de ce cumperi prezervative. Pentru penisul tau sunt bune prezervativele durex de marime M.

| Plato a răspuns:

Daca e ziua ta, e mult mai ieftin sa cumperi baloane de la magazin. Nu ai gasit, de aia vrei sa folosesti altceva?

| daddyissues a răspuns (pentru Plato):

Dealer de prezervativelaughing

| SalutCeFaceti explică (pentru daddyissues):

happy

| Teo29 a răspuns:

Poti cumpara de pe emag...simplu si eficient. Nu stie nimeni ce ai comandat, poti ridica de la posta coletul eventual ( selectezi la livrare pe site ) ori daca nu, ia din farmacii daca ti-e oarecum sa iei din market.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ce sa te intrebe ca stiu si ei foarte bine la ce folosesc prezervativele. Dar intr-adevar la 14 ani poate o sa te ia la rost ca ce ocupatii ai tu la varsta asta. Si nu-i condamn, la 14 ani cred ca abia ce incepi sa treci de pubertate.

| alexsivlad a răspuns:

Www.cu-prezervativ.ro/prezervativul-potrivit/

Pe www.cu-prezervativ.ro gasesti si prezervative de dimensiuni diferite pe care ti le poti alege fara sa te vada sau intrebe cineva ceva. In plus poti vedea poze si citi despre ele.
Din experienta adunata de la mai multi utilizatori cu care am discutat, este recomandat sa incerci prezervative diferite, pana le gasesti pe cele cu care tu si partenera va simtiti cel mai bine.
Bafta si spor la treaba!