| Alinavirsta200 a întrebat:

Pot rămâne însărcinată dacă am făcut sex anal și sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. In nici un caz nu se poate forma o sarcina in urma intretinerii unui sex anal. O femeie poate ramane insarcinata doar prin sex vaginal si doar intr-o anumita situatie si cu indeplinirea unor anumite conditii obligatorii. Deoarece nu aveti cele mai elementare informatii cu privire la mecanismul prin care se poate produce/naste o sarcina citeste cu multa atentie urmatoarele informatii fiindca se pare ca iti vor fi de folos si inca foarte repede : Din totalul celor circa 28-30 de zile ale unui ciclu menstrual normal, doar in cele 3-4-5 zile care reprezinta perioada fertila a ciclului respectiv, se poate forma o sarcina. In restul zilelor chiar daca ajunge sperma in vagin, teoretic este aproape imposibil sa se formeze o sarcina. Orice fata/femeie dar nu numai ea ci si baiatul/barbatul, ar trebui sa cunoasca precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar trebui sa stii neaparat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa patrunda, ajunga, obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine pentru a fecunda ovulul (in cazul in care aceasta exista). Nu ar strica ca pe viitor sa fiti mult mai circumspecti si cat se poate de responsabili in tot ceea ce faceti, cand veti ajunge in situatii similare/asemanatoare. Multa sanatate!

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa ramai insarcinata, insa nu mai esti virgina deloc, pentru ca la un control ginecologic, se constata si anusul dezvirginat.

| mihai69 a răspuns:

Ba din păcate, da. Însă cu îndeplinirea încă unei condiții pe care corbul dinamovist a omis-o: actul să fi fost fără protecție, iar sperma să se fi scurs după aceea (sau eventual el să fi ejaculat afară) și să fi pătruns printre labii.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihai69):

Gresit 100% 1. ) culoarea alba si rosie apare in partea superioara a drapelul si simbolului natiunii mele happy 2.) In afara perioadei fertile drumul spermatozoizilor din vagin in uter este 100% barat de catre mucusul cervical. Sperma poate "balti" mult si bine intre labii, deoarece de fapt posibilitatea efectiva de a patrunde in vagin este extrem de mica, dar daca totusi s-ar produce cu totul accidental nu ar avea absolut nicio relevanata daca nu se produce in zilele perioadei fertile. rolling on the floor

| mihai69 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

1. ok.
2. n-ai citit atent ce am spus: am spus că în afara condițiilor strict necesare pentru a rămâne însărcinată, enumerate deja de către tine (inclusiv perioada fertilă), în cazul relativ puțin probabil (dar NU imposibil) că ar ajunge sperma în zona vulvei, există risc de sarcină. Nu oricum, oricând.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a fost penetrare vaginala si ejaculare in vagin, nu poti sa ramai gravida.

| Oana92 a răspuns:

Slava Cerului, NU! Sunteti oricum prea multi...

| LoveSleep a răspuns (pentru Oana92):

Nici tu n-ai loc în autobuz?

| Oana92 a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing Nu! Nici de prosti, nici de virgine care nu mai au nevoie de pregatire inainte de anal...

| VenomMMA a răspuns:

Da, o sa ai tripleti. Numai fete ''cuminti'' in ziua de azi. Numai intrebari legate despre sex anal am citit zilele astea. S-au dus naiba romantismul si dragostea. Sexul anal sa fie la putere, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| nnesuferitu a răspuns:

Nu...

| eugfch a răspuns:

Da, vei naste prin orificiul anal

| ItsTurbii a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata din sex anal decat daca sperma se scurge din anus in vulva... si sunt sanse mici sa se intample asta, cu atat mai mici sa intre in vulva... deci, NU

| csmcsm13 a răspuns:

Nu, nu poti ramane.