| marmotavorbareatza a întrebat:

Poti sa ramai insarcinata daca esti virgina?

13 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Normal ca da! tot act sexual e! a mai fost pusa intrebarea asta intr-o saptamana de 10 ori. m-am scarbit deja de ea.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Daca esti insarcinata nu mai esti virgina.Pentru ca te dezvirginezi facand sex.Nefacand sex nu poti fi insarcinata.

| pitikaaa a răspuns:

Nu!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!

http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| mihai69 a răspuns:

Din păcate, da. Sperma poate ajunge în vaginul tău chiar dacă doar vă „jucați" fără penetrare. Mă rog, în fapt, vei fi virgină doar cu himenul - că purtarea nu mai e de virgină. Virgin înseamnă ceva pur, neprihănit... Nu cineva cu himenul intact. Mai precis, vei fi „une fausse vierge" (GOOGLE this!).

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Da, se poate să rămâi însărcinată chiar dacă eşti virgină!

| neutrino a răspuns:

Daca doresti sa ramai gravida, trebuie sa faci sex. Daca faci sex, nu mai poti fi virgina. Alegerea iti apartine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Virgin inseamna sa nu fi intretinut niciodata acte sexuale.
Si nu poti fi insarcinata daca nu faci sex.

| horansgang a răspuns:

Desigur că da. sexul nu e doar o ''plăcere'' şi o ''joacă''. odată cu el apar şi responsabilităţi.

| HDeNiSaR a răspuns:

Nu!

| trixiiie a răspuns:

Bineînțeles, de ce n-ai putea? Sperma poate să-ți ajungă în vagin dacă, spre exemplu, băiatul se unge pe deget cu spermă și-și înfige degetul în vaginul tău (a fost un răspuns scârbos, dar atât de explicit, încât SPER CĂ N-O SĂ MAI PUNEȚI ÎNTREBARE ASTA NICIUNUL!).
Deci da, poți.

| VisionsofaGod a răspuns:

Daca esti reincarnarea Fecioarei Maria, da, poti!