| ArminVanBuuren a întrebat:

Povestea e cam lunga. Am cunoscut o fata prin intermediul unei vecine... Fata radea la orice gluma faceam si mereu cand ma privea incepea sa zambeasca/sa rada. Era pe role si cand ne plimbam punea mereu mana pe mine zicand: Oh, noroc ca esti tu altfel cadeam si ma loveam.(Nu ezita sa puna mana pe mine si zambea mereu). Am stat intr-o seara cu ea si cand a sunat-o mamica a zis ca nu ar mai pleca de langa mine niciodata.Ma tot intreba daca imi place de ea si daca o iubesc. si i-am dat de inteles ca da. si ea mie la fel. Imi scria lucruri frumoase dar intr-o zi cand i-am scris nu prea avea chef de vorba (mi-a zis ca invata si atat) si am zis ca daca vrea ii scriu mai tarziu. A citit mesajul dar nu mi-a scris nimic. Si de atunci nu i-am mai scris si m-a sters de la prieteni.(gest copilaresc zic eu).Am mai vazut-o afara si am evitat-o putin pentru ca eram suparat din cauza ca nu m-a bagat in seama.Dar pana la urma drumurile noastre s-au intersectat si i-am dat un salut suparat si sictirit.Atunci in ziua aceea m-a sters de la prieteni. Afara sta numai cu niste prietene si nici nu ma mai saluta cand e cu fetele. O vad cam suparata dar nu pot sa inteleg? Afara cand ma vede se uita la mine dar doar atat. Se pare ca nu vrea sa mai aiba alta legatura cu mine. Multi mi-au zis sa nu mai incerc sa ii scriu pentru ca nu merita. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Victorita15 a răspuns:

Eu zic ca merita sa incerci sa vorbesti cu ea, dar NU pe net, ci fata in fatawinking Incearca sa clarifici situatia, sa afli ce s-a intimplat, de ce te ignora. Cred ca vei fi cu sufletul impacat si iti va fi mult mai usor. Prinde-o in vreun moment, spre exemplu cind e afara, si vorbiti doar intre patru ochi! Daca nu va fi de acord sa vorbiti sau te va ignora, da-i pace si raspunde-i si tu cu aceeasi moneta happy Succes!

| ArminVanBuuren explică (pentru Victorita15):

Astept un moment oportun dar as vrea sa nu avem companie.

| Victorita15 a răspuns (pentru ArminVanBuuren):

Pai asa si trebuie. La momentul potrivit vei simti ca trebuie sa o faci. Numaidecit sa vorbiti doar intre patru ochi, alti oameni nu trebuie sa fie prezenti la discutie pentru ca nu veti putea vorbi sincer si deschis!

8 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

V-ati comportat imatur - bine, specific varstei.
Ea poate chiar invata, sau facea altceva. Poate pur si simplu nu avea chef de tine in momentul ala. De ce te-ai suparat?
Faptul ca ai evitat-o a suparat-o si ranit-o. D'aia se poarta asa cum se poarta cu tine.
Parerea mea e sa te duci sa o iei de mana si sa ii spui ca vrei sa vorbesti cu ea. Si o intrebi ce s-a intamplat. Iti ceri scuze ca ai ignorat-o, ii explici ca te-ai simtit dat la o parte si ii spui ca nu merita sa va certati dintr-o prostie.

| ArminVanBuuren explică (pentru sofisis):

M-am suparat pentru ca putea sa imi zica dar ea a preferat sa ma evite. De ce sa imi cer scuze cand nu am gresit eu.

| Hitback a răspuns:

E orgolioase si cu nasu pe sus. Nu are rost sa incerci o impăcare pentru ca putea sa iti spuna motivul pentru care te-a evitat. Ea in schimb a ales sa nu mai vorbeasca cu tine. Urat din partea ei. Nu te mai gandi la trecut. Zi faina'.

| Kettolix a răspuns:

Vorbeste cu una din prietenele ei... Si cati ani aveti?

| ArminVanBuuren explică (pentru Kettolix):

Nu are decat vreo 2 prietene si nu le cunsc.

| ArminVanBuuren explică (pentru Kettolix):

Am reusit sa vorbesc cu un prieten care e colegul ei. Si am aflat de la el ca ea nu ma place si nu m-a placut deloc. Oare i-o fi zis lui asta pentru ca e baiat?