| jony1234567 a întrebat:

Prietena imi spune ca nu e sigură daca ma iubeste si este confuză.
Care ar fi motivul?
Si modalitatea de a aduce totul la normal?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Altcineva in viata ei

| mihai69 a răspuns:

Motivul e că vrea să te facă cu capul.
Modalitatea de a aduce totul la normal este să-i spui că până se hotărăște ea ce și cum, tu o să cauți pe alta care să fie sigură de la început.

| Andreeush a răspuns:

Probabil are pe altcineva.

| Plato a răspuns:

Fetita imatura, probabil sunteti copii.
Nu ai cum sa aduci la "normal".

| Paul754880338 a răspuns:

Daca prin normal sugerezi ca ea trebuie sa te iubeasca, ti-ai cam raspuns la intrebare. Ar trebui sa analizezi ce iti lipseste tie ca sa o tii aproape si nu sa crezi ca este anormal ca ea sa aiba indoieli in privinta ta si probabil sa aiba si alte optiuni. Ma tem ca ego-ul tau este un gard cam prea inalt in jurul tau ce nu te lasa sa vezi realitatea.
Femeia alege, tu doar ai grija ce faci si ce spui.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Vrajeala.
De ce mai stai dupa fundul ei? Ori te iubeste, ori nu?
Doar nu depinzi de ea.
Din momentul in care v-ati despartit prima oara trebuia sa se termine tot.
Cateodata merita sa te intorci in trecut, cateodata gresesc amandoi si apoi realizeaza. Dar daca nu e hotarata?
E posibil sa aiba pe altul.

| CdeMetal a răspuns:

Pai probabil vrea sa se desparta de tine si nu stie cum, place pe altcineva

| OrdanKarris a răspuns:

Motivele (nu motivul) ar fi:

1. Are pe cineva care dupa care ea goneste dar probabil nu o doreste si te tine pe tine aproape de rezerva, daca nu are de ales decat sa se multumeasca cu tine (esti roata a 5-a)

2. E cu gandul la fostul sau la fostii iar tu esti doar o umplutura temporara pana se reimpaca cu unul din ei (roata a 5-a)

3. I-ai facut toate mofturile si poftele si stie ca detine controlul asupra relatiei si incearca sa te stoarca emotional de tot ce esti dispus sa-i oferi pentru un gram de afectiune iar ea iti ofer doar minimul suficient cat sa-ti mentina interesul, sa nu iti bagi picioarele si sa pleci, dar nu mai mult (NU TE PLACE)

4.Confuzia ei este teatru ieftin, iar tu pui botul. Nu e confuzie, e o joaca prosteasca feminina. Foloseste iubirea ta pentru dansa impotriva ta si in folosul ei. Ea primeste atentia ta si interesul tau iar ea nu este nevoita sa ofere la schimb mai nimic, decat foarte putin. Iar asta pentru ca nu ai stabilit limite peste care nu treci si ai lasat-o sa preia controlul relatiei (daca se poate numi asa)

Cum aduci totul la normal? Simplu. FDaci exact invers ce ai facut pana acum. O ignori, nu-i raspunzi la mesaje, nu raspunzi la telefon, ii raspunzi in sec, dai like-uri la alte tipe si te asiguri ca vede si dansa, iar daca-ti cere socoteala ii spui ca-i vina ei si nu dai foarte multe detalii. Foarte Important: Nu-i spune ce ai de gand sa faci. Faci pur si simplu fara sa-i dai explicatii. Aplici aceeasi tactica pasiv-agresiv feminina impotriva ei. Redirectionezi abuzul emotional inapoi spre dansa si nu-i spui ce faci. Daca te intreaba ce faci ii raspunzi sec: bine fac! Daca te intreaba de ce faci asta ii spui ca nu prea intelegi ce vrea sa zica. O faci pe prostul mai exact. O toci mental si psihic pana cedeaza. Iar in momentul ala va face ea eforturi sa repare relatia cu tine, sau va pleca complet, caz in care stii sigur ca nu te-a iubit vreodata, deci nu ai pierdut nimic. SIMPLU! Bafta!

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Nu exista confuzie! Ori iubesti ori nu iubesti! asta e vrajeala!
Si chestia asta cu despartit si impacat niciodara nu va merge o relatie de genu.
Tine minte:" cine pleaca si se intoarce îi pare rau, cine te iubeste ramane, nu pleaca!"

| jony1234567 explică:

Suntem împreună de 2 ani si ne-am despărțit de cate-va ori din acest motiv dar totusi ne împăcam si iar ajungem la aceia ca iar nu simte

| Plato a răspuns (pentru jony1234567):

Iti pierzi timp pretios din viata, prietene.
E o imatura, dar din moment ce accepti asta, si tu esti cam la fel. Aia nu e relatie in care ba te desparti, ba te impaci.
Nu va simti niciodata.

| jony1234567 explică:

A spus ca motivul este ca mereu strig la ea daca face cv incorect, nu am incredere in ea si cam rar o inteleg
Poate fi acesta motivul

| jony1234567 explică:

Ea a spus ca motivul de la care este confuză este ca mereu strig la ea daca face ceva incorect, nu am incredere, nu prea o inteleg, si nu prea o ascult
Poate fi acesta motivul?