| Monykuu a întrebat:

am o prietena buna care este cam confuza. ea a iubit foarte mult un baiat. dar acum se simte atrasa si iubeste o vedeta de sex feminin. ce parere aveti? este o obsesie mai mult? sau e bisexuala? ea zice ca este bi dar nici ea nu e sigura. dati-mi va rog un rasp.

Răspuns Câştigător
| FunkYboy a răspuns:

Pai, la multe fete le plac vedete si chestii dinaste(aveam o prietena care s-a indragostit de Zack de la un desen animat)

Poate confunda o obsesie pentru acea vedeta cu o dragoste.
Nimic nu e sigur.
Intreab-o daca se mai simte atrasa de vreo fata in afara de acea vedeta. Daca nu, inseamna ca e doar o obsesie, dar daca da, atunci e bisexuala ceea ce ar fi normal caci, sunt multe inclinatii sexuale diferite pe lume

fundita?happy

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce varsta aveti voi? Eu cred ca inca nu este definita, este in perioada de cautare, cand nu stie de fapt ceea ce cauta. Totul se va clarifica peste putin timp, cand vor incepe si primele probleme femeiesti, asa ca nu-ti fa griji pana atunci.

| wildthing a răspuns:

Mi se pare ciudat ca tu stii astfel de lucruri despre prietena ta. Intuitia imi spune ca prietena ta esti de fapt tu insuti. Si nu vad care ar fi problema daca ai fi bisexuala. Oricum o relatia intre doua fete e mai frumoasa decat intre un baiat si o fata. Daca o cunosti personal pe vedeta feminina respectiva, nu vad nici o problema in faptul ca o iubesti si te atrage. Dar daca o stii doar de la tv si ti-a picat pe ea asa rau...ai o problema, se numeste obsesie.

| Miauti a răspuns:

Nu neaparat, fiecare trecem prin anumite perioada. daca e bisexuala sa faca dragoste cu tine? sau cu o fata

| Sigmund a răspuns:

Este posibil sa fie bisexuală, dar atâta timp cat se îndoieste de asta este posibil să ii placă de barbati, dar daca este bisexuală nu este nici-o problemă, este normală, la fel ca noi toţi numai că are o altă înclinaţie sexuală.

| Dan a răspuns:

Are o problema, este bisexuala, se mai intampla, dar asta este, trebuie sa aleaga.Noroc! happy