| Wraic a întrebat:

Prietena mea a primit aseara un apel cu numar necunoscut si prima data nu i-a raspuns. Peste 30 de minute a fost sunata iar si atunci a raspuns. Cand a fost sunata, ea vorbea cu mine pe whatsapp si mi-a zis ca vrea sa vada cine este asa ca mi-a inchis si a inceput sa vorbeasca cu acea persoana. Am zis sa o las sa vada cine o cauta si i-am spus sa ma sune si sa-mi zica daca afla. Au trecut 10 minute si i-am trimis mesaj, ea inca vorbea cu baiatul ala. Trec alte 10 minute si inca vorbeste cu el, mi-a zis ca e conversatia interesanta. Apoi peste 5 minute ii trimit mesaj si nu-mi raspunde deloc. Trec apoi alte 30 de minute in care eu ii trimit mesaje sa vad ce face, o si sun si tot nimic. Am stat fara nicio vorba din partea ei timp de o ora. S-a facut ceasul 10 seara si dupa imi da un semn. Mi-a spus ca ea de fapt vorbise doar 20 de minute cu baiatul si dupa s-a intamplat ceva urgent si de asta nu a putut sa-mi zica ce. Si daca va intrebati ce urgenta a avut ea asa de mare, mi-a spus ca practic a facut pipi pe ea. Nu stiu daca sa o cred, ea merge de multe ori pe zi la baie, dar sa faci pe tine in propria casa mi se pare prea ciudat.
Apoi m-a distrus sufleteste. Mi-a spus ce a vorbit baiatul ala cu ea. El era interesat de ea, i-a spus ca o admira si a laudat-o pentru cate a facut ea in liceul ei si ca vrea sa se cunoasca mai bine. I-am spus ca m-a suparat (si inca sunt suparat) pentru faptul ca un strain, care o suna cu numar privat ii face asemenea complimente. Cand am intrebat-o de ce a stat sa vorbeasca cu el daca baiatul nici nu dorea sa-i spuna numele lui sau de unde ii are numele. Raspunsul ei m-a facut sa-mi dea lacrimile. Citez: ''Pentru ca mi-a placut cum ma lauda si ce spunea despre mine.'' Nu trece zi in care sa nu o alint, sa-i spun cat de mult o iubesc si apoi vine si vorbeste cu un anonim care ii spune ca vrea sa o cunoasca mai bine. Sincer va spun, m-am simtit cum am murit pe interior si totodata scarbit cand mi-a spus ce mi-a spus. Apoi m-am certat cu ea desigur. I-am zis ca daca faceam eu asta in locul ei deja era o problema foarte mare si chiar asa si este, este foarte geloasa. Am schimbat cat mai repede subiectul deoarece simteam ca-mi vine sa plang. Acum numai la asta ma gandesc si ma doare. De unde stiu eu ca acel numarul nu o sa o mai sune? Daca m-a mintit si de fapt a vorbit mai mult cu acel baiat?
Chiar nu stiu cum sa gestionez situatia, ea crede ca mi-a trecut dar, de fiecare data cand vorbesc cu ea la asta ma gandesc. Daca incerc sa vorbesc cu ea despre asta sunt sigur ca ne vom certa si nu vreau asta.

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Ce probleme existențiale aveți unii, copilași. Tipa este o adolescentă clasică disperată după atenție și "aventuri romantice". Iar scuzele ei penibile denotă cât de mult te respectă prin faptul că îți insultă inteligența (aia care s-ar zice că este totuși acolo undeva) la asemenea nivel. Dacă un anonim cu număr ascuns sau doar necunoscut ce mai refuză și să se prezinte o poate face să te ignore timp de 1h în care încerci disperat să o contactezi, e mai mult decât clar cum stă treaba. Dacă individul venea la ea personal, ceva îmi spune că acum era fosta ta iubită.

| alexalx1234 a răspuns:

Așa sunt fetele. Cred că s-a plictisit de tine și deja vrea să îi sară ăluia în brațe. Și nu cred că asta e prima oară când a vorbit cu el. Dacă nu îl cunoștea îi închidea din prima secundă. Minte de rupe și tot ea se crede nevinovată. N-ai ce să le faci, așa sunt fetele în ziua de azi. Totuși încearcă să discuți cu ea, dar dacă schimbă subiectul sau nu vrea să vorbească despre asta, dă-i papucii și las-o naibii să se ducă la ăla că mai târziu te va căuta ea spunând că regretă și tu va trebui să o ignori că doar se joacă cu sentimentele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigura si convinsa ca si ea este lesbiana?

| Wraic explică (pentru anonim_4396):

Ce? Eu sunt baiat.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru anonim_4396):

La prima vedere și eu am crezut ca este vorba despre doua fete laughing.