| XatomisX a întrebat:

Prietena mea imi zice ca poate avea un orgasm mult mai intens cand se masturbeaza decat daca face sex cu mine de ce? Este normal? Ma gandesc ca se cunoaste si stie cum sa faca sau nu stiu

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Unele femei nu pot ajunge sa aiba orgasm in urma unui sex normal din cauzese pare de conformatie si dispunere a senzorilor de placere dispusi in peretii vaginului.Separe ca acesti senzori au o pozitionare/dispunere care le face acesibile doar prin masturbarea cu degetele. Astfel ca da ele stiu exact modul cum sa procedezepentru a le excita si sa obtina placerea.

| neutrino a răspuns:

Normal nu este, dar in acest caz nu stiu ce rol mai ai tu in aceasta relatie.

| SkyPilot a răspuns:

Te-ai gandit bine. Cere-i sa o faca de fata cu tine si urmareste ce face, poate iti vin idei. Se mai poate ca ea sa obtina mai degraba un orgasm clitoridian, caz in care "intri la oral"winking
Dupa ce vezi ce face, incearca si tu cu degetul si vezi daca ai inteles correct ce ti s-a explicat happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Lol, asta cred ca e cea mai dura chestie pentru un baiat, sa-ti spuna prietena ca nu o satisfaci suficient. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Nu. cea mai dura e sa nu o satisfaci deloc

| SkyPilot a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Mai rau e cand iti mimeaza orgasmul. Dupa ce ca n-ai satisfacut-o, te mai ia si de prost. Daca esti un pic atent, nu poti sa nu simti cand partenera are orgasm.

| Quassaar a răspuns:

Important este sa aiba orgasm atunci când faceți dragoste. Cum ajunge la acest lucru tine doar de imaginatia si experienta voastra. Faptul ca ți-a spus cum face sa simtă orgasmul este un lucru bun si înseamnă ca exista comunicare. Bucurati-va in continuare.

| sasha898 a răspuns:

"D"D Ce nasol, se pare ca nu ii satisfaci toate placerile.

| MikiRozy a răspuns:

Probabil nu o satisfaci îndeajuns. Încearcă să îi găsești punctul G, vezi ce o excită.

| Karyana a răspuns:

Pentru unele femei e normal sa se simte asa, noi femeile avem mai multe tipuri de orgasme ca voi barbatii si yoate se simt in mod diferit. Se poate intampla ca orgasmul facut prin masturbare sa fie mai puternic ca cel facut prin penetrare sau invers, depinde acum de la femeie la femeie