| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea nu vrea sa facem sex anal, ce pot sa fac? ii e frica

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"ce pot sa fac"? ...suna a disperare! respecta decizia ei.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sa faci nimic. E alegerea ei. Daca nu vrea, nu vrea si gata.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu faci nimic altceva decast sa ii respecti Decizia! E corpul, senzatia, sanatatea si demnitatea ei la mijloc! Daca ai epuizat deja repertoriul "clasic", cauta una "corespunzatoare"! Gasesti la tot coltul! Si, ai grija! Daca insisti cu cererea asta poti ajunge si sub incidenta Codului Penal, si vezi tu Atunci! Ogoaie-te! (sau du-te la baie!)

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, dragul meu eu din cate stiu astfel de lucruri se fac in doi! Deci incearca sa nu o fortezi, asta este alegerea ei si trebuie sa o respecti, nu forta nota nu o sa mai primesti nici ceea ce ai primit si pana acum.

auran
| auran a răspuns:

Daca alegerea nu este reciproca, nimic. NU o poti forta pentru ca atunci ai putea risca sa te lase, sau nu!
Oricum citeste si aici: http://www.prezervativ.ro/diverse/sex_anal.php

tundenana
| tundenana a răspuns:

Nu poti sa faci nimic... respecta-i dorinta... si nu insista... daca cauti pe net o sa te minunezi cate efecte adverse are sexul anal:
1. pentru ca este contra naturii; in general barbatii cu tendinte homosexuale sunt atrasi de acest gen de sex.
2. pentru ca neprotejat, are cea mai mare probabilitate de transmitere a unei infectii sexuale, dintre toate practicile sexuale.
3. pentru ca poate fi foarte dureros pentru femei, care, apropo, in procent foarte mare il practica doar pentru a-i face placerea "barbatului" de langa ea;
4. pentru ca in timp poate duce la slabirea muschilor anali si de aici trageti voi concluziile cu ceea ce urmeaza ( va dau un indiciu: eliminarea materiilor fecale nu mai poate fi controlata)!
5. pentru ca poate duce la fisuri anale;
6. spre deosebire de mucoasa vaginala care este rezistenta la frecare, mucoasa intestinului nu este pregatita pentru asa ceva ( de aia ziceam ca e contra naturii). De aceea pot apare foarte usor iritatii, traume sau sangerari. care favorizeaza trecerea agentilor patogeni in sange. Rezultatul:risc ridicat de transmitere a unor infectii.
Si lista poate continua...
Asadar, ganditi-va bine inainte de a face pasul, nu insista mai ales pentru faptul ca pentru unele femei este o metoda degradanta...

| oooooooo a răspuns:

Nu insista! ai rabdare cu ea si poate la un moment dat o vei convinge, mai incerci si tu, dar ai grija sa nu se supere.nu are de ce sa ii fie frica. daca te iubeste va suporta putina durere pentru tine, dar daca nu ii place, te sfatuiesc sa renunti pe viitor. iar daca o sa cadeti de acord, nu abuza si fa-o rar...

| bismark65 a răspuns:

Fa tu si demonstreaza-i ca nu e dureros si n-are de ce sa-i fie frica

| alexutza_4406 a răspuns:

Sti ce ai putea face? Sa o lasi in pace.in momentul in care va vrea iti va arata ea singura asta.nu poti obliga pe nimeni sa faca ceva ce nu-si doreste...nu vezi logic?
Asta este o placere de a ta...si daca tu iti iubesti prietena cu adevarat...ar fi o problema foarte mica asta pentru tine, pentru ca de aia are saracuta vagina tongue

| gege a răspuns:

Pai daca ti la ea, o respecti si o intelegi! daca nu iti pasa de ea...mergi la curve sau iti faci o prietena care sa vrea!

| 261966 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat si o respecti nici nu ar trebui sa ceri lucruri imposibile.

| marinelastanescum a răspuns:

Oooooooooops asta chiar ca este tare dar nu o forta deoarece iti va parea rau apoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ii respecti deciziahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Man, e criza financiara si tie iti arde de anal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e simplu. Demosntreaza-i ca stii ce o asteapta si nu are de ce sa se teama si las-o sa te ANALizeze ea intai. O sa-i placa si o sa incerce si ea. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sex? da...sexul este bun... dar dupa casatorie. dar daca faci inainte de casatorie faci un mare pacat, deeacea exista dragistea adevarata asteapta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O bati pana vrea rolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rupe-i curu si o sa vezi ca ii placewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu vrea nu o obliga...pentru ac nu vei face altceva decat sa o indepartezi...laso sa faca atunci cand crede ea ac teama a disparut

| daniela_5151 a răspuns:

Daca nu vrea nu vrea iar u daca o iubesti ii respecti decizia.

| bodii088 a răspuns:

Salut vreau un sfat am 20 de ani și nu am făcut nicio data sex nu știu de ce nu sunt ghy nici tocilar sunt trepar și nu mă plac fetele un sfat serios m-am saturat de laba