| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Prietenul cel mai bun al iubitului meu a vrut si el sa fie cu mine, dar cica au vorbit intre ei si actualul 'a castigat' pentru ca intre mine si el se simtea o legatura! Chestia e ca asta am aflat-o dupa vreo 2 luni de relatie cu actualul si m-a uimit pentru ca la inceput am fost prietena cu amandoi si nu asteptam ca ei 'sa se indragosteasca' in acelasi timp de mine.
Acum, iubitul m-a intrebat daca prietenul lui cel mai bun m-ar fi intrebat ce i-as fi raspuns.Ma intreb daca e gelos, pentru ca il cam deranjeaza cand vorbesc cu prietenul lui.

Cu mentiunea ca prietenul lui ma considera un fel de confident si o prietena foarte buna, insa am impresia ca inca ma mai place pentru ca si el m-a intrebat ce as fi ales daca ma intreba el(asta pe la inceputul relatiei cu iubitul). Stiu ca se simte bine in preajma mea si are incredere in mine (el e genul mai timid dar de treaba).

Deci: 1.Credeti ca iubitul e gelos si ca nu e indicat sa am o relatie stransa cu prietenul lui cel mai bun?
2. Oare si celalalt simte ceva pentru mine?!

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

1.Prietenul tau actual este sigur gelos. Si nu! nu este indicat sa ai o relatie stransa cu prietenul lui cel mai bun, pentru ca asta va duce pana la urma la o despartire, si nu cred ca vrei asta.Incearca sa ai o relatie mai putin stransa de prietenie cu prietenul sau[dar totusi te sfatuiesc sa il intrebi si pe el asta].
2. Daca ei 2 au vorbit intre ei e evident ca si celalalt te place, astfel nu ar fi facut asta. Dar mai bine nu da atentie acestui lucru.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! explică:

@ cosmotel
Nu ma ajuta cu nimic pentru ca imi iubesc prietenul dar nu vreau sa il fac sa sufere si daca celalalt simte ceva pentru mine nu vreau sa inteleaga ceva gresit!

| Aditzu1988 a răspuns:

1. Prima intrebare e perfecta pentru a fii spusa prietenului tau, sa aflii direct de la el.In cele din urma parerea lui trebuie sa fie cea mai importanta pentru tine.
2.Eu zic sa nu te intereseze prea mult chestia asta daca tii la prietenul tau actual.Nu iese nimic bun in cazul in care aflii daca inca mai simte ceva pentru tine.

| DTralala a răspuns:

Buna!

1. Fara indoiala e gelos! Intr'o relatie nu trebuie sa fiti gelosi. Eu cred ca ar trebui sa'i dai o sansa amicului sau. Din cate ne'ai povestit, am impresia ca e mult mai respectuos.

2.Cu siguranta e indragostit de tine!
Eu cred ca ar trebui sa il alegi pe el. Acum, conteaza doar ce simti tu.

sper ca ti-am fost de folos :X. te rooog fundita!
xoxo

| roben174 a răspuns:

Cel mai bine si foarte indicat este sa nu ai o relatie foarte stransa cu celalalt.Ca baiat o zic relatie trebuie a ai numai cu iubitul tau pentru ca el sa prinda incredere in tine. Daca vede ca tu ai o relatie mai apropiata cu celalalt nu o sa mearga prea bine!

| roben174 a răspuns:

Cel mai bine si foarte indicat este sa nu ai o relatie foarte stransa cu celalalt.Ca baiat o zic relatie trebuie a ai numai cu iubitul tau pentru ca el sa prinda incredere in tine. Daca vede ca tu ai o relatie mai apropiata cu celalalt nu o sa mearga prea bine! Stii vorba aia nu da cioara din mana pe aia din par. par=(stalp, bat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca simte ceva pentru tine cu ce te ajuta? big grin