| luce20022 a întrebat:

Prietenul meu e foarte timid si nu cred ca ar avea curajul sa ma sarute. credeti ca ar trebui sa fac eu primul pas? daca da- cum? va rog mult ajutati-ma... vreau sa mentionez si ca e cam cu vreo 25 cm mai inalt decit mine... adica nu as ajunge sa il sarut (si eu sint destul de timida) dau funda!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa-l rogi sa faca ceva pentru tine, sa te insoteasca undeva, sa te scoata la o plimbare sau la un local la o pizza si un suc, etc. si la sfarsit sa-l recompensezi cu o imbratisare cat mai puternica si un sarut dar unul mai deosebit prin care sa-i sugerezi de fapt ca-l iubesti si cam ce ti-ai dori de la el. Lasa timiditatea de-o parte si actioneaza fara teama. Succes.

| SergiuAlexandru1994 a răspuns:

Cel mai bine dupa parerea mea este doar sa asteptati acel moment in care se va intampla acest lucru involuntar, va avea alt impact emotional decat daca il vei face voluntar.Mai ales daca sunteti la inceputul relatiei este normal sa fiti mai timizi happy nu iti face griji totul va veni de la sine.