| Sara2 a întrebat:

Prietenul meu m-a atuns cu varful penisului exact acolo la intrare in vagin dar nu a bagat-o deloc, a fost o atingere de 1 secunda, nu a bagat-o si nici nu si-a dat drumu, exista riscul sa raman insarcinata? sa iau pilula de urgenta?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu folosea prezervativ, exista un risc foarte mic de sarcina. Nu merita sa iei pilula de a doua zi, fiindca riscul este mic si nu va fi influentat de aceasta, dar vei suporta prea multe efecte adverse. Pur si simplu stai si astepti sa apara menstra, tinand cont ca exista un risc foarte mic de a fi insarcinata. Data viitoare, protejati-va.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu este cazul.

| Elysssa a răspuns:

Intreaba-l pe prietenul tau daca tu nu esti suficient de informata, poate este el.Atata timp cat iti incepi viata sexuala,inseamna ca te-ai documentat,cunosti metodele de contraceptie si tot ce tine de sex,doar trebuie sa-ti asumi niste responsabilitati,nu? Sau ai inceput-o asa,fara sa stii la ce riscuri te astepta? Pacat! Daca faci ceva, macar fa cu cap! Nu ai cum sa fii insarcinata daca nu a bagat-o, calmeaza-te si mai documenteaza-te in legatura cu asta! happy

| tigersss a răspuns:

Nu nu este cazul stai linistita

| naitreaba a răspuns:

Nu ai cum sa ramai, nu ti-a lasat urme de spermatozoizi, stai linistita.

| JustMe16 a răspuns:

Nu,nu exista riscul sa ramai insarcinata si nu, nu este nevoie sa iei pilula happy

| mutulica2 a răspuns:

Nu ramai insarcinata dar data viitoare cumpara`i prezervativ:*