| Andreeaa20 a întrebat:

Prietenul meu spune că vrea să luăm o pauză pentru că relația noastră nu mai merge. Mi-a spus că n-o să mai vorbească cu mine vreo 2 săptămâni.
Nu inteleg de ce şi ce înseamnă mai exact pauza intr-o relație? E prima oară când aud acest subiect

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Mie mi se pare odioasa ideea de pauza intr-o relatie. Adica ce facem, luam "time out" in care ne ducem si ne-o tragem fiecare cu alte persoane, iar apoi ne reimpreunam ca doi porumbei? Urat!
Te-ai saturat de mine si vrei sa ti-o tragi cu altii, foarte bine, imi spui, ne despartim, ti-o tragi cu cine vrei tu, dar nu te mai intorci niciodata la mine.

| Drimmero a răspuns:

Pauza in relatie= am pe cineva/nu ma mai atragi/ma plictisesti. Iar impacarile din asa numitele 'pauze' sunt doar ciorbe reincalzite care nu mai au niciun gust, fii desteapta si da-i cu flit.

| OldSoul a răspuns:

Cand intervine notiunea de pauza, deja poti considera ca s-a pus punct.
Singura pauza care exista, e probabil atunci cand cealalta persoana incearca ceva cu o alta persoana, nu ii iese, si apoi se intoarce la tine, dar in rest, pauzele inseamna despartire.

| anonimuIl a răspuns:

S-a terminat relația pentru el.

| Aditu94 a răspuns:

Pauza e un pretext.a cunoscut pe alta, a stabilit o legatura mult mai buna cu ea decat cu tine..deoarece ei ia acordat atentie si pe tine te neglija si cred ca ti-ai dat seama..isi face de cap cu tipa o perioada, dupa ce se termina distractia si se plictiseste de acea fata, vine la tine si reia totul de la zero ca si cum nimic nu sar fii intamplat.dar asa e cand unul se implica si iubeste sincer si pe celalalt nu il intereseaza. sfatul meu e sa pui pauza definitiv, pauza si pentru tine sa iti pui gandurile in ordine apoi ia-o de la zero cu un baiat cu capul pe umeri, nu cu profitori.

| Kiran a răspuns:

Pauza de relatie e un pretext pentru a ramane singur, din diverse motive. certuri, problemele celui care spune de pauza il afecteaza, place pe altcineva dar tine si la tine, etc...
Daca il placi, cerei sa iti explice ce a patit de cere acea pauza si sa discutati un remediu. mai bine acum decat dupa 2 saptamani.

| akaanne a răspuns:

La pauză se fac schimbările!