| anonim_4396 a întrebat:

Primul act sexual pentru amandoi.
Prima incercare a esuat. A intrat doar varful penisului si din durerea ei l-am retras, iar eu am ejaculat in prezervativ. L-am dat jos, iar peste cateva minute am mai incercat o data si din nou s-a intamplat la fel, am ejaculat a doua oara tot in alt prezervativ.
Dupa am decalotat penisul sa iasa si sperma care este posibil sa iasa dupa ejaculare, iar peste putin timp am incercat din nou, doar ca fara protectie.
Am introdus penisul, dar nu a intrat nici jumatate pentru ca a durut o prea tare si imediat l-am retras, nu am fost nici aproape sa ejaculez din nou, dar ce ma gandesc este daca a ramas putin sau ceva din cea de a doua incercare. Ma gandesc ca sansele sunt prea mici pentru ca la cea de a doua ejaculare sperma era apoasa si usor transparenta ceea ce stiu ca volumul de spermatozoizi este scazut, dar tot exista.
A avut o parte de o sangerare si niste senzatii mai ciudate si la nivelul sanilor, dar stiu ca asta este firesc oricum.
Azi ar trebui sa iau decizia daca trebuie sau nu sa ia pastila de a doua zi. Astazi se termina cele 72 de ore si vreau sa iau decizia rapid si corect.
Nu stiu daca m-am facut inteles, dar am nevoie de ajutor.
FAST!
Si va rog sa veniti cu argumente valide si ajutor fara glume nesarate sau altceva.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul de dezvirginare a fost intretinut in una din zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual?
Aceasta este intrebarea pe care trebuie sa o clarifici prima data.
Sarcina poate sa se formeze NUMAI in cazul in care sperma ajunge in vagin in 1-a sau in mai multe zile ale PERIOADEI FERTILE reale a ciclului menstrual.
Folosirea inutila, ilogica si/sau irationala a pastilei de a 2-a zi, reprezinta o crasa IRESPONSABILITATE din partea amandurora.
Multa sanatate!

| gabrielmanolescuandrei a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dupa calculele mele a fost intretinut in una din zilele perioadei fertile. In cazul asta trebuie sa mi mai pun alte intrebari?

| gabrielmanolescuandrei a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar dupa cum am spus si nu stiu daca e necesar sa repet. Eu in momentul in care a avut loc penetrarea neprotejata, nu eram nici aproape sa ejaculez. Eu doar ma gandesc daca a ramas ceva foarte minuscult inainte, dupa ce am decalotat penisul sa iasa tot.

| corbulalbrosu a răspuns:

In interiorul URETREI penisului intotdeauna ramane o cantitate de sperma care poate fi eliminata numai prin urinare. In caz contrar in timpul urmatorului act sexual invariabil se va scurge sperma din uretra. Chiar si o cantitate infima de sperma contine mii sau zeci de mii de spermatozoizi.
Daca esti convins ca in mod sigur sexul de dezvirginare a avut loc in una din zilele perioadei fertile REALE, adica cu 2, 1-a sau chiar in ziua ovulatiei, in acel caz exista NEsansa reala de a se putea forma sarcina. NUMAI in acest caz este indicat sa fie folosita pastila contraceptiva ellaOne, asa numita pastila ''de a 5-a zi'', fiindca ai afirmat ca au trecut in jur de 72 de ore si intr-un astfel de caz pastilele contraceptive de a 2-a zi : Escapelle sau Postinor2 au o eficienta scazuta de circa 50-55%.

| gabrielmanolescuandrei a răspuns:

Va rog, am nevoie rapid de un raspuns!

| gabrielmanolescuandrei a răspuns:

Daca ea a fost in perioada fertila reala sau chiar in ziua ovulatiei nu are cum sa existe vreun risc. Am inteles bine?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru gabrielmanolescuandrei):

Acum 2 minute | gabrielmanolescuandrei explică:
Daca ea a fost in perioada fertila reala sau chiar in ziua ovulatiei nu are cum sa existe vreun risc. Am inteles bine?
Ai inteles GRESIT. Citeste cu atentie ultimul raspuns pe care ti-l-am transmis.

| gabrielmanolescuandrei a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am recitit si am inteles. Este fix contrar. Ea fiind in perioada fertila, sunt sanse de risc deci prin urmare ar fi bine astazi sa cumpar ellaOne? Ca sa nu existe dubii

| gabrielmanolescuandrei a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Iar daca nu a fost in perioada fertina sau de ovulatie. Pot sta linistit?

| gabrielmanolescuandrei a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar ideea este ca nu a intrat tot penisul, nici macar jumatate si pe langa asta a fost vorba de 2-3 introduceri.