| Anonim3333 a întrebat:

Problema mea este urmatorea:mi-a intarziat menstruatia 10 zile ...Nu am avut contact sexual in ultimul timp. Prietenul meu este sigur ca nu a facut nimic si este cam indiferent, nu le pot spune parintilor si nu stiu ce sa mai fac sunt extrem de ingrijorata.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Original1992 a răspuns:

Poate esti racita? daca ciclul nu e regulat atunci e posibil sa intirzie..nu te ingrijora, dar ca sa fii mai sigura fa-ti un test..baftawinking Funda?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa ti un test de sarcina sa fi sigura de un lucru, intarzierea menstruatiei poate fi si din alte cauze

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Cea mai buna solutie este un test de sarcina.Si cat mai repede!
nu poti amana momentul si sa te trezesti cu burtica peste o luna.
Parerea mea asta este sau daca tot nu poti vorbi cu parintii incearca sa vorbesti cu cineva apropiat tie care crezi ca te-ar putea ajuta.

| xProxy a răspuns:

Nu te panica. Poate fii o dereglare... Si de cant nu ai mai avut contact sexual?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna in ultimul timp?

| RetardedRacoons a răspuns:

E al meu, ma plimbam si eu linistit pe strada cand brusc m-am impiedicat si te-am lasat pe tine gravida. Ptiu baga-mi-as!

| irrumator30 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un doctor ginecolog, si totusi fa si un test de sarcina, inainte, sa vezi cum stai, sa stii cam la ce sa te astepti.