| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Probleme :-s. Sa vad cum ma ajutati. Deci voi ce ati face in situatia urmatoare?

Deci o fata de 15 ani, nu e ea genul bazata cu amici multi care sa sara pentru ea, desi avea prieten a facut greseala sa-si caute fostul prieten pentru a iesi la o cafea. Lucrurile intre ei se terminasera destul de rpost, dar ea il mai iubea. El intai a zis ca sa iasa impreuna ca amici, ea nu s-a multumit si a facut prostia sa-i zica ca e singura. El i-a zis ca nu are rost, doar daca vrea sa fie amici vine. Ea i-a zis ca e ok asa si a ramas ca o suna el.

El nu a dat niciun semn cateva zile si ea si-a luat inima in dinti si i-a dat un bip. A sunat-o prietena lui si i-a zis sa-l lase in pace. Ea a vrut sa-l faca sa se simta prost si, sfatuita prost de un prieten mai mare, i-a dat sms ca sa nu o mai caute si ca si-a inceput viata sexuala cu prietenul ei actual - lucru neadevarat(el o tot presa cu chestia asta si din cauza asta se despartisera). El i-a zis ca nu o va mai cauta.

Ea totusi nu s-a multumit cu asta, si si-a pus amicul(mai sus amintit) sa-i dea sms fostului prieten(sa se dea drept prietenul ei) si sa o lase in pace. El s-a enrvat si i-a spus tipului respectiv sa se intalneasca toti 3(inclusiv fata) si sa o puna in fata lui, sa nege ca nu ea l-a cautat. Fata s-a speriat si i-a dat mesaj fostului sa il ierte pe prietenul ei pentru ce a zis, si sa uite tot, ca ea nu-l va mai cauta. El nu i-a rapsuns.

Fata nu poate apela la parintii ei si nu are nici prieteni care sa-i ia apararea. Ii e frica ca o va cauta si o va lua la bataie sau mai rau... II este si rusine sa ii explice prietenului ei ce a facut.

Stiu ca suna a sf-uri dar credeti-ma ca e adevarat. Cum ma sfatuiti sa fac? Tipul respectiv care a amenintat-o are 26 de ani si stie unde invata si il cunoaste pe fratele ei mai mare dar nu cred ca s-ar duce la el pentru ca intre ei s-au intamplat mai multe lucruri(el i-a facut ei sex oral). Ce sa fac? Imi e teama si stiu ca am gresit, dar...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu suna a SF-uri, suna a femeie rea si inconstienta, careia ii place sa incurce multi barbati si dupa aceea se vaieta. O sa suporte urmarile, pana la urma, poate o bataie buna ii baga mintile in cap si se potoleste. Nu de alta, dar prea se crede buricul pamantului si isi bate joc de ceilalti.

| thealchemist a răspuns:

Sorry, relatiile de tip pedofil nu sunt specialitatea mea, si nici a altora pe TPU (sper). daca el are 26 si ea 15, adica daca se intimpla sa fie si ceva adevarat in povestea asta, sa se duca la politie. ea, sau tu, ca povestea e prea confuza ca sa-mi dau seama.
iar trucul folosit n-a fost prea elegant. ea ar trebui sa se teama ca prietenul ei actual o sa afle, nu ca fostul o sa se razbune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai dat de gol este vorba despre tine in vorba asta nu stiu ce sa spun cred ca ar fi bine sa vorbesti cu el si sa-i spui ca ai mintit ca de fapt tu ai prieten si sa-ti ceri iertare pentru asta dar nu inteleg de ce ai vrut sa iesi cu el daca ai prieten cred ca esti constienta ca daca afla prietenul tau risti sa va despartiti dar a fost greseala ta si trebuie sa o indrepti cumva stiu ca poate nu ti-am fost de foarte mare ajutor dar eu asta as face in locul tau happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi pumni in gura ca sa stie toata viata ce, si ma ales cum.