| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Probleme :-s. Sa vad cum ma ajutati. Deci voi ce ati face in situatia urmatoare?

Deci o fata de 15 ani, nu e ea genul bazata cu amici multi care sa sara pentru ea, desi avea prieten a facut greseala sa-si caute fostul prieten pentru a iesi la o cafea. Lucrurile intre ei se terminasera destul de rpost, dar ea il mai iubea. El intai a zis ca sa iasa impreuna ca amici, ea nu s-a multumit si a facut prostia sa-i zica ca e singura. El i-a zis ca nu are rost, doar daca vrea sa fie amici vine. Ea i-a zis ca e ok asa si a ramas ca o suna el.

El nu a dat niciun semn cateva zile si ea si-a luat inima in dinti si i-a dat un bip. A sunat-o prietena lui si i-a zis sa-l lase in pace. Ea a vrut sa-l faca sa se simta prost si, sfatuita prost de un prieten mai mare, i-a dat sms ca sa nu o mai caute si ca si-a inceput viata sexuala cu prietenul ei actual - lucru neadevarat(el o tot presa cu chestia asta si din cauza asta se despartisera). El i-a zis ca nu o va mai cauta.

Ea totusi nu s-a multumit cu asta, si si-a pus amicul(mai sus amintit) sa-i dea sms fostului prieten(sa se dea drept prietenul ei) si sa o lase in pace. El s-a enrvat si i-a spus tipului respectiv sa se intalneasca toti 3(inclusiv fata) si sa o puna in fata lui, sa nege ca nu ea l-a cautat. Fata s-a speriat si i-a dat mesaj fostului sa il ierte pe prietenul ei pentru ce a zis, si sa uite tot, ca ea nu-l va mai cauta. El nu i-a rapsuns.

Fata nu poate apela la parintii ei si nu are nici prieteni care sa-i ia apararea. Ii e frica ca o va cauta si o va lua la bataie sau mai rau... II este si rusine sa ii explice prietenului ei ce a facut.

Stiu ca suna a sf-uri dar credeti-ma ca e adevarat. Cum ma sfatuiti sa fac? Tipul respectiv care a amenintat-o are 26 de ani si stie unde invata si il cunoaste pe fratele ei mai mare dar nu cred ca s-ar duce la el pentru ca intre ei s-au intamplat mai multe lucruri(el i-a facut ei sex oral). Ce sa faca? Imi e teama si stie cat a gresit, dar... Sa-i spuna prietenului ei actual adevarul? Il iubeste si regreta ce a facut. Practic nu l-a inselat si nu avea de gand(vroia sa se vada cu fostul doar ca amici, sa vada daca mai simte aceas atractie pentru el)

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Ti-am urmarit povestea inca de la inceput.Cand te-ai despartit d cel de 26 si sufereai.Acum nu inteleg.Trecusei peste asta, la ce l-ai mai cautat? Unde doreai sa ajungi de fapt? Fratele tau era impotriva, la ce l-ai mai cautat?
Tu crezi ca lui ii sta capu sa te caute pe tine acum, sa mai lalaie toata povestea? Deja s-a plictisit in mod sigur.Nu te-a iubit, probabil ii e indiferent si se amuza pe faptul ca actionezi iamtur. Pui pe unu sa se dea prietenul tau ca sa ce? Sa ii arati ca poti si fara el? Nu a considerat asta decat un gest disperat al unei pustoaice moarte dupa el.Si garantat nu se baga el sa stea la discutii cu tine si cu prietenul ala.Nu ar avea interes.Lasa-l in pace, vezi-ti de viata ta si gata.

5 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Adevarul sa ii spuna si sa isi vada de treaba ei
Nu cred ca tipul ala isi va pune mintea cu o fata de 15 ani daca o sa dea in ea inseamna ca e redus mintal tipul ala

| alexandra21_3435 a răspuns:

Cum ti-am amai zis stai linistita draga nu vine ala la tine, vb cu iubitul tau atat tot.

| edy132 a răspuns:

OMG! Ciudata e prietena ta.si wow ce poveste :O ati putea face o telenovela. Tipul are 26 de nai si are lucruri mai bune de facut decat sa isi pune mintea cu ea. Din ce am citit eu nu a amenintato de fapt nu i-a mai spus nimic. Ceea ce ar trebui sa faca este sa isi vada de treaba ei si sa nu-l mai deranjeze pentru nici un motiv oricare ar fi. Mai bine nu i-ar spune prietenului ei pentru ca nu are rost si ar suna jenant. Mai bine uita toata povestea si gata big grin.

| elenac a răspuns:

Sa se faca ca nu s-a-ntamplat nimic, ala are prietena.si fata sa-si vada de ale ei.are 26 ani ala nu se pune la mintea ei, cred ca deja stie ca totul a fost o minciuna.nu e prima si nici ultima fata care face asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stea linistita ca nu o sa. i faca nimic sa o lase si ea "balta" sau daca el insista si o ameninta sa-i spuna adevarul prietenului cel mai bine