| Liviucu a întrebat:

Regretele: calitate sau defect?

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Because...I don't know. It's hard to say, maybe because the regrets are inutile.
You did something and you can't change this.
You just hurt your soul with regrets

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

NIci una,nici alta,sunt sentimente filtrate de creier si din nefericire,si de inima.
Si, desi ar fi bine sa nu le incercam, e si mai bine daca reusim sa invatam ceva din ele.
Regretele sunt lectia predata de viata cu scopul de a nu repeta aceeasi greseala.
Si multi raman corigenti.happy

| Liviucu explică (pentru greece12):

Atunci cand vine vorba de dragoste cu totii suntem repetenti, nu corigenti.

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

Ta na na... exceptand exceptiile!happy

| Liviucu explică (pentru greece12):

Are you expert in love dear? big grin

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

No,but I have my love near me,forever, till "the death will apart us"!happy
I'm very lucky, because I find the way!happy

| Liviucu explică (pentru greece12):

Aaaaa, vrei sa-mi faci in ciuda...
Bine... iti iau inapoi fundita! phbbbbt

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

A,nu stau!
Fug cu ea in lumeeeee!happy

| Liviucu explică (pentru greece12):

Lasa ca ajung eu expert si am sa ti le fur pe toate. smug
Cand? Cum cand? Cand ai sa regreti ca ai facut aceeasi greseala ca si data trecuta... big grin (rau mai sunt, I know)

| greece12 a răspuns (pentru Liviucu):

Ti le dau,cu draga inima,pe toate, belive me!happy
Multumirea pe care mi-o da faptul ca am putut ajuta e mult mai mare, sa stii...happy

| Liviucu explică (pentru greece12):

Ma omori cu zile...

| elasexygagica a răspuns:

Regret ca nu ne-am cunoscut intr-un loc mai intimlove struck

| Liviucu explică (pentru elasexygagica):

Au, tu nebuno... Mi s-a urcat la cap cand am citit fraza ta. :O laughing

| NatureSelf a răspuns:

Regretul face parte din lucruri intamplate, dar trecute, regretele sunt prezente in minte, dar sunt legate de scheti intamplate.

| MishuD a răspuns:

Regretele: timp irosit fara folos.

| TheCritic a răspuns:

Defecthappy

| Liviucu explică (pentru TheCritic):

And why is that?

| Liviucu explică (pentru TheCritic):

Yes, indeed. But what about the heart? How come she suffer all the time in each love conflict? Is she stupid... or the man is a hole?!

| TheCritic a răspuns (pentru Liviucu):

Les, life is cruel and the heart suffers every time. It's sucks but this is a huge and important thing in our life...

| TheCritic a răspuns (pentru Liviucu):

Because...I don't know. It's hard to say, maybe because the regrets are inutile.
You did something and you can't change this.
You just hurt your soul with regrets

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defect. pot sa-nvat din ele, sa-mi cer scuze eventual, dar sa stau sa plang nu stiu cate zile nu rezolva nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regretele sunt si o calitate si un defect.Pentru ca ele te ajuta sa inveti din acea experienta,sa te maturizezi,suferinta care o provoaca un regret pentru ca nu mai poate fi schimbat te pune pe ganduri si te transforma intr-o persoana mai buna,care isi doreste sa nu mai repete acea greseala.Iar din punct de vedere negativ,regretele inseamna durere si suferinta,pentru ca te macina, te fac sa iti doresti sa dai timpul inapoi si neputinta aia ca nu poti schimba nimic e foarte dureroasa, de aceea uneori ne dorim sa nu existe regretele.Dar au si ele folosul lor.