| XoMasquaradeXo a întrebat:

Revin cu o nouă întrebare: e ok dacă folosim ca si metode contraceptive pilule anticoncepționale luate de mine la recomandarea medicului, prezervativul si "metoda retragerii"?
P.S Fără chestii la mișto happy, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul folosirii corecte a pastilelor AC, in organism se instaleaza cea mai inalta protectie posibil de obtinut dintre toate metodele folosite adica o protectie de peste 99, 4%. Este absolut inutila folosirea unei metode de protectie suplimentare cum ar fi prezervativul deoarece acesta ofera o protectie incomparabil mai mica de doar 96-97%. Este similar cu folosirea in miezul iernii pe un ger cumplit a unui maieu peste un palton sau o haina groasa de blana. happy Este absolut inutila si de-a dreptul hilara folosirea unor astfel de precautii intr-o astfel de situatie dar mai ales cea a retragerii. Aceasta metoda contraceptiva a fost inventata exact cu scopul de a permite barbatului sa ejaculeze sperma in vagin de fiecare data cand intretine sex fara nicio restrictie. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| alexandru0sorin a răspuns:

Man toate deodata?

ar trebui sa functioneze si individual (in afara de retragere, care e mai degraba o loterie, daca ai ghinion (re)tragi lozul cu sarcina). oricum in primele perioade ale administrarii anticonceptionalelor e recomandat sa folosestis i un prezervativ, lucru probabil mentionat de catre medic.

| ambicio a răspuns:

E prea mult încă