| SorinaMatache1 a întrebat:

S-au rupt la varf 2 prezervative unul dupa altul… acesta au fost aplicate, consider eu, corect, dar totusi am avut neplacuta experienta de a rupe 2 UNUL DUPA ALTUL. Este posibil si din cauza ca baiatul are probleme cu mentinerea erectiei? In momentul in care s au rupt, erectia era destul de puternica. De multe ori îi moare cand pune prezervativul, care este solutia.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iar baiatul trebuie sa cumpere prezervative e masura corecta conform grosimii penisului lui, fiindc aun prezervativ larg se va rupe intotdeauna, deoarece nu sta perfect lipit d epenis si la sex se invarte pe penis, pana se intinde la maxim si pocneste.
Prezervativele trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect si sa stea perfect lipite de piele, precum pielita de la salam pe salam, ca-n felul acesta nu se pot rupe la sex.

| dullcat a răspuns:

Https://informathiv.ro/ro/de-ce-se-rup-prezervativele

https://www.planificaneprevazutul.ro/......-de-facut/

Ce varste aveti? Daca e vorba de un barbat adult atunci poate fi vorba de probleme precum disfunctia erectila.Un medic va va spune la sigur.Ce este pe internet trebuit citit in scop informativ, nu luat ca atare.

https://www.reginamaria.ro/utile/dictionar-de-afectiuni/disfunctia-erectila

| SorinaMatache1 explică (pentru dullcat):

18, el nu vrea sa mearga la control, este normal sa i dispara erectia total la punerea prezervativului, cu mici exceptii, trebuie sa l punem foarte rapid si sa introduca la fel de rapid pentru a ramane ok.A patit si inainte sa se produca penetrarea fara prezervativ dar o singura data … este vina mea? El spune ca nu.