| RaluE a întrebat:

Sa incepem; m-am impacat cu prietenul meu si acum e foarte bine pentru amandoi. Abia acum invatam amandoi sa iubim si credem ca va fi ceva lung si frumos. Dar, niciodata nu vom scapa de rele. Prietenul lui cel mai bun, Ciprian, m-a sarutat intr-o zi si mi-a propus sa fiu cu el; eu am incercat sa ma opun, dar tot s-a intamplat. L-am refuzat, nici n-am stat pe ganduri; i-am explicat ca-l iubesc pe Iulian (prietenul meu) si n-as avea tupeu si nici curaj sa-l las pentru el. Ciprian s-a cam enervat si mi-a spus ca daca nu-i povestesc lui Iulian despre acest sarut ii va spune el si ma va desparti de el. sad
N-as vrea sa-i ascund acest lucru, pentru ca am decis sa nu avem secrete unul fata de altul, dar nu stiu cum sa formulez ca sa nu inteleaga gresit...si as vrea sa afle de la mine, nu de la Ciprian. Chiar nu stiu cum sa ma adresez; ajutor. sad

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Spune-i ca vorbeai cu Ciprian si el te-a sarutat si ti-a propus sa fii cu el. Spune-i exact ce s-a intamplat. Fii sincera si arata-i ca tii la el. Va aprecia asta. Chiar daca pentru moment va fi suparat, va fi mai mult frustrare si nu cred ca va veti desparti.

11 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Io m-as duce la el plangand si i-as zice ca prietenul lui m-a sarutat cu forta si incearca sa ma violeze laughing)
Joaca si tu teatru! big grin
Altfel va fi cuvantul tau impotriva cuvantului prietenului. Si daca i-o spui pe un ton calm si relaxat, o sa creada ca tie chiar ti-a placut.
Mai bine fa-o pe victima! big grin

| Barajag a răspuns:

Daca te iubeste mult, atunci cred ca va avea si puterea de a ierta un sarut inocenthappyIi poti povesti cum s-a intamplat, e mai bine sa fi sincera.Bafta!

mira
| mira a răspuns:

Plangand si cu revolta.

| georgiana a răspuns:

Spune-i adevarul, iar daca te iubeste, nu va conta trecutul, este dureros, dar cu ocazia asta ii poti deschide ochii fata de prietenul lui, care dupa parerea mea nu este asa bun, odata ce are sentimente fata de tine.

| anamariaiuliana a răspuns:

Spune-i totul o sa vezi ca daca ii spui cum s-a intamplat exact cum s-a intamplat daca te iubeste va intelege nu-i spune calm spune-i cu suparare daca ia-i spune calm ar crede ca ti-a placut dar sa ai grija cum formulezi ca daca zici m-a sarutat ciprian o sa-l superi

| radu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. cred ca ar trebui sa eu spui intr-un moment in care se simte mai bine. sa aiba o dispozitie buna. deoarece e posibil sa nul afecteze prea mult. si e bine ca ai ales sai spui tu. crede-ma ca el nu e prietenul lui cel mai bun daca s-a dat la tine laughing

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Poi... daca spui ca n`ai nicio treaba cu acest ciprian si a fost fara voia ta, spune`i(parerea mea)
Mi se pare cel mai corect, pentru ca va afla oricum si apoi poate va fi mai rau!

| Vallentyne a răspuns:

Mey da`mi mie id Lui si promith ca nu`i zice nimicwinkingbig grin sau daca te iubete nu o sa zic...big grin si app stii ce`i zici lu preetenul tau ca`l iubesti si ca el a falut`o fortat si nu o sa se supere sau mai bine cand te intreaba de chestia asta da nu cred il sarutzi repede si nu`ti mai fake Nmkbig grinhappy the_valentin_boy id meu; X; x; xbig grinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii sa nu aiba incredere in prieteni si cel mai bine ar fi sa-i zici cat mai repede pentru ca e mai bine asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai ticalosi pe forumu asta

| r3b3laa a răspuns:

Pai spune-i ca Ciprian te-a sarutat intentionat numa ca sa te desparti de Iulian si spune-i ca uh nu ai vrut asta si ca te-a obligat sa ii spui despre sarut si sigur te va intelege. ai incredere kiss succes