| danim7 a întrebat:

Sal, am 16 ani si de 7 luni sunt cu o fata de aceiasi varsta cu mine, au mai existat anumite certuri intre noi mai demult mai exact acum 5 luni cred cand nu ne mai vorbisem 1 luna dar dupa aceea ne-am impacat cand eu imi pierdusem ori ce speranta.Acum 3 - 4 zile eram suparat pe ea pentru ca nu stiu ce face mai mereu e ocupata vorbesc cu ea imi explica sa nu-mi fac griji ca are treaba am intrebat-o mai de mult ce face si a zis ca are niste treaba cateodata eu am tot intrebat-o si pana la urma mi-a explicat tot ce face si a fost ok, dar ea este mai ocupata tot timpul si numai are timp de mine, ca inainte si stiu ca nu face ce spune ca face tot timpul, pentru ca si de paste a avut treaba asta si refuz sa o cred, poate are pe altcineva, acum 3 - 4 zile ne-am certat urat nu i-am vorbit urat, nu am jignito insa ea a facut-o, si nu stiu ce sa mai fac eu pe ea o iubesc mult si tin mult la ea, si nu stiu ce sa fac voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Multi prieteni mi-au spus ca ar fi bine sa las timpul sa treaca si daca intr-adevar ma iubeste se va intoarce la mine dar eu as vrea sa vb cu ea pentru ca suntem din acelasi liceu si pot sa dau usor de ea daca nu-mi raspunde la mobil sau ceva de genu, sa ii explic sa imi cer scuze asta daca si ea asi cere pentru cum a vorbit si sa vorbesc frumos cu ea ca sa fiu si eu impacat daca mai are rost sa facem ceva in privinta asta... daca o sa se schimbe, ceva de genu o sa ma gandesc eu sa-u puteti sa-mi dati voi niste iddei happy voi ce credeti ca ar fi cel mai bine sa fac? Multumesc.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Greseala e la ea, nu la tine.
Nu o mai cauta o perioada, daca nu te cauta ea atunci da-i papucii si nu o mai baga in seama.
Cum spunea si cineva mai sus: pentru persoana iubita nu esti niciodata ocupat/a!

| marsy a răspuns:

Mi se pare ca nu te iubeste! O fata daca iubeste nu e niciodata ocupata pn iubitul sau, crede-ma, asa cum sunt eu! Ma vad cu iubitul meu de vreo 4 ori pe zi uneori. El mai da fuguta cu masina pina la mie sa ma vada vreo 10 minute! E minunat sa iubesti si sa fii iubit! Intre noi nu exista certuri cum ar trebui sa fie la voi.Despartirea voastra eu cred ca a durat prea mult! Sfatul meu este sa-i spui asa frumos,, fat-o, vad ca nu ai timp pn mine, esti mai mereu ocupata, cauti scuze, atunci hai sa nu ne mai chinuim, eu sa nu te satur sa te scot atita, sa primesc atitea refuzuri...si sa va despartiti. Daca ea isi va da seama ca a gresit si ca te vrea inapoi, se va intoarce la tine!

| SweetPrinces a răspuns:

Daca nu mai merge nu ai ce sa faci, ca doar nu o sa te apuci sa ii cersesti iubire, ca doar ai si tu orgoliu nu? ia nu o mai suna sa vezi ce va face, te va cauta isi va face griji ca poate esti cu alta, sti poate ca nu mai vrea sa fie cu tine si ii este greu sa iti spuna asta, poate vrea sa te faca pe tine singur sai dai papucii, poate, sau are pe cineva nu ai de unde sa stii orce e posibil in lumea asta numa sa vrei. daca ii pana acolo asta este, e f greu dureros, viata merge inainte si fara ea, sunt f multe fete singure care ar vrea sa aiba un baiat ca tine sa fie iubite, cauta iubirea adevarata in alta parte trebuie doar sa deschizi bine ochii, daca ea nu stie sa pretuiasca ceea ce are langa ea, dar o sa isi dea seama cand te va pierde si atunci va plange cu lacrimi de crocodil si atunci va fi prea tarziu. bafta si sa fi iubit de cineva care cu adevarat te merita happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca sti deja raspunsul. e prea evident ca sa nu iti dai seama.
Tu doresti ceea ce nu iti poate ea oferi: mult timp petrecut impreuna, dragoste, afectivitate...
Daca sunteti de atat timp impreuna si daca te iubeste asa cum speri tu, trebuia sa se schimbe pentru tine, sau macar sa incerce(sa isi faca timp pentru tine).
Parerea mea, ca si a celorlalti: nu te merita, incearca sa uitit iubirea pentru ea... sterge numarul ei, id-ul ei, apeluri, tot
daca ea te iubeste, ea te va contacta!

| Alexxandru08 a răspuns:

Nu te lasa calcat in picioare. Nu o cauta o perioada de timp. Daca te iubeste si tine la tine te va cauta. Daca te cauta important este sa comunici cu ea sa tratati problema si sa gasiti o solutie impreuna. Pune accent pe comunicare. Daca nu stie sa te pretuiasca las-o ca nu se merita. Mai devreme sau mai tarziu isi va da seama de ceea ce a pierdut insa va fi prea tarziu. Si eu am avut un caz cam similar. Iti urez succes si speri sa rezolvi problema in cel mai bun mod