| Thehighteffect a întrebat:

Aș vrea sa știu cum sa ma motivez sa invat. Am examen luni și aș vrea sa fac treba buna. Eu invat dar ma plictisesc dupa 2-3 minute. Aș vrea sa fiu mai ambițios ca sa învăț, sa iau nota mare. Multumesc. Dau funda. Scuzați categoria. Nu-mi mai apare categoria adolescenti.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti constient ca de examenul ala depinde viitorul tau, atunci focuseaza-te pe invatat!
Incearca sa elimini din camera unde inveti, tot ce ti-ar distrage atentia de la invatat: inchizi telefonul si-l duci la bucatarie, inchizi televizorul si computerul, si-ti impui sa nu le redeschizi decat la terminarea cursului.

Tine de ambitia personala, de cat de mult iti pasa de viitorul tau si de imaginea ta in fata parintilor, a prietenilor si a rudelor.
Daca vrei sa fii considerat un ratat, sau un om capabil sa faca ceva in viata, dovedeste acum, ca un simplu invatat pentru un examen, iti poate asigura 1 treapta urcata, spre un viitor fericit si imbelsugat.

| RAY a răspuns (pentru Violleta2022):

Depinde pe naiba e plina europa de sclavi romanii cu dploma de bac, scoala vieti e bine sa o ai, cap sa faci banii

| ExprimareLibera a răspuns (pentru RAY):

Purul adevar

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Pune mana si invata pentru examen ca sa iei note mari. De alte treburi ai timp dupa examen.

| CetateanulFrantuzit a răspuns:

Salut! Sunt tatal tau, de ce postezi aici? Te duce taticu' la fetite daca iei nota buna, te astept acas'