| dragosxD a întrebat:

Sal TPU.am si eu nevoie d ajutor pls. vreau sa cuceresc o fata dar eu nu stiu daca ma place... dar faza e ca suntem prieteni buni si ea nu vrea sa o riste... ce sfaturi imi dati? la cel mai bun funda si la restul vot.si daca e super bun dau 4 funde:? D

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Cum spunea si @ antimulte - foloseste-te de a 3'a persoana din grupul ei sau al vostru. Vorbeste frumos despre tipa care iti place pentru ca fetele vorbesc mult intre ele. mai ales despre asta. Spune cam ce iti place la ea. si ca vrei sa fi cu ea nu ca ti-ai dori. ci doar ca vrei ceva mai mult decat amici, prieteni. Arata ca esti sigur pe ce vrei.

Faza 2' Ai cazut in "hai sa fim decat prieteni"
Iit spun un sfat personal? eu nu fac din astea cu o fata de care sunt atras. Adica sa cand in " hai sa fim decat prieteni buni", Nu! pur si simplu din astia poti avea destui, eu nu pot fi asa cu tine atat timp cat te plac. E clar pana aici?
Ceva nu a mers la tine, ori esti prea dulce cu ea... si te pastreaza cand are nevoie de dulcegarii, ori ai ceva ce nu ii place. Dar cred ca sunt am2 si ea se distreaza ca te are ca amic! ei bine,. poti lua initiativa, daca vrei sa nu mai fi un catelus.

"ea nu vrea sa o riste" frate, fi serios, astea le spune ca sa vada ce zici tu la randul tau, adica sa vada cum reactionezi. Fi calm cand ii spui ca vrei sa fi cu ea. si cand spune iar ca nu stie. ca nu e pregatita. etc. Spune-i frumos ca tu esti atras de ea si ca nu poti fi doar amic, nu poti cand esti atras de o persoana. Apoi vezi cum reactioneaza. Daca nu spune ceva care sa te ajute... si baga scuze gen " stii. dar nu pot... ca X nu stiu ce". mai incearca sa ii readuci aminte ca nu mai esti in calitate de amic.
Daca insista si ea ca Nu, atunci nu are roast sa te rogi de ea, mai sunt alte 10 fete care vor ceva relatii, aventuri, nu te oprii in kloc si fa-ti putin vant de langa tipa. Adica nu ii mai da atentie asa mare ca asta faci acum tu! esti genu care sta la fundu ei si ea se simte Ok asa cum esti! Daca devi ceva mai mult cu ea, tine cont!
Nu mai esti asa... devi mai altfel, mai sigur. si mai hotarat! daca ramai asa va decide ea mereu si te va multumii cu scuze peste scuze.

Bafta!

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Incearca sa te ajuti de o a 3 -a persoana, o prietena comuna este de preferat, fetele se deschid mai usor una in fata alteia. Cu toate ca daca zici ca nu vrea sa riste, e problematic, pentru ca poate prefera sa te pastreze ca amic decat sa incerce ceva mai multe, ceva care poate nu va merge si astfel se gandeste ca te poate pierde de tot. Aici depinde de tine sa ii castigi increderea cumva...

| raluca18 a răspuns:

Intreab-o vezi daca te place si ea ca sa stii daca ai sanse macar cat de mici, si apoi intr daca vrea sa fie cu tine si ii spui ca orice s-ar intampla in relatie ve-ti fii prieneti chiar daca o sa va despartiti mult succes in continuare si sper ca te-am ajutat

| bulldogi a răspuns:

Pai nu stiu fa-ti curaj sh spune-i ca o placi.asta e cel mai bine